جانشین فرمانده ناجا در مورد زیارت اربعین امسال اتمام حجت کرد

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بارها تأکید شده که امسال بخاطر کروناویروس راهپیمایی اربعین در کشور عراق برگزار نخواهد شد.

به گزارش عاشورا ، «سردار قاسم رضایی»، درباره وضعیت مرزهای چهارگانه تردد زمینی زائران اربعین به سمت کشور عراق، گفت:‌ یکی از انتظارات ماموران پلیس فرارسیدن اربعین و یافتن توفیق دوباره برای بدرقه و استقبال از زائران حضرت سیدالشهدا و امیرالمومنین بود و همه ما بسیار متأثر شدیم که امسال به دلیل شرایطی که درپی شیوع ویروس کرونا پیش آمد این توفیق از ما سلب شد. 

وی با بیان اینکه مسئولان کشور عراق به دلایل بهداشتی امسال هیچ زائری را چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی نمی‌پذیرند، گفت:‌صراحتا تأکید می‌کنم که مرز بسته است و ترددی برای زائران انجام نخواهد شد، بنابراین از مردم تقاضا می‌کنم که به شایعات و اخبار ضدونقیض توجه نکرده و به مرزها مراجعه نکنند. 

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ما قطع به یقین اجازه خروج از کشور را نخواهیم داد، گفت: در حال حاضر و مخصوصا پس از پیام حضرت آقا در مورد راهپیمایی اربعین امسال میزان مراجعات به مرز کمتر شده اما اگر افرادی مراجعه کنند مرزبانی و ماموران مستقر آنها را باز خواهند گرداند.

رضایی تصریح کرد:‌ عاشقان اربعین و حضرت سیدالشهدا امسال دعا کنند و عاشقانه به حضرت شکوه و ناله کنند که انشااللّه از سال‌های بعد این مسیر بازشده و دوباره توفیق زیارت و خدمت‌ به زائران حاصل شود

 

ارسال نظر