ضرغامی از پروژه مونوریل قم دیدن کرد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز پنجشنبه از پروژه نیمه تمام مونوریل قم دیدن کرد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، همزمان با سفر رییس جمهور به قم و هیات همراه، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پروژه نیمه تمام مونوریل قم بازدید و درجریان روند این طرح قرار گرفت.

وی در این بازدید پروژه منوریل قم را از پروژه های مهم دانست که سال ها متوقف شده است.

ضرغامی  با بیان اینکه تعیین و تکلیف این پروژه برای دولت بسیار مهم است ادامه داد: این پروژه از سرمایه های ملی و حتی فرا ملی است و نباید اینگونه رها شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با توجه به اینکه تمام زیرساخت های این پروژه آماده است، افزود: متوقف شدن چنین پروژه هایی برای کشور خوب نیست و یکی از بحث های جدی ما در سفر به قم جمع بندی نسبت به منوریل و روشن شدن این پروژه است.
وی با بیان این که متاسفانه روی واگن آن آنقدر خاک نشسته که معلوم نیست تازه خریداری شده است، افزود: منتظر هستیم تا همه دستگاه های مربوطه اعلام نظر کنند که طرح قرار است متوقف بماند یا ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: به‌عنوان یک نظر مشخص اگر پروژه قرار است به مدت طولانی متوقف شود ما طرح های مختلفی برای استفاده از زیر ساخت ها با انواع کاربری های گردشگری داریم .

زیارت حرم مطهر حضرت معصومه( س) و بازدید از بناهای تاریخی، محورها و تاسیسات گردشگری و همچنین حضور در جلسه‌های متعدد استانی با فعالان گردشگری و صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قم است.

اجرای طرح مونوریل قم از سال ۱۳۸۹ در بستر رودخانه قمرود شهر قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک سوار شمالی تا مصلای قدس است.

درطول مسیر ۶.۸ کیلومتری مرحله نخست طرح مونوریل قم، هشت ایستگاه از جمله ایستگاه پایانه، فرهنگیان، امام موسی صدر، پل رضوی، پل شهید رجایی، شهید مطهری، مطهر و مصلا در نظر گرفته شده‌است.

ضرغامی همچنین با حضور در بهشت معصومه (س) بر سر مزار شهدای مدافع حرم حضور یافت و به مقام شامخ آنها ادای احترام کرد.

مراسم رسمی استقبال از آیت الله رییسی در بدو ورود وی به شهر مقدس قم، با حضور سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان و شماری دیگر از مسئولان ارشد استان در حرم بانوی کرامت برگزار شد.

سفر هیات دولت در روز پنجشنبه اختصاص به مسائل قم دارد و موضوع هایی چون اشتغال، آب، مسکن و مسائل اجتماعی و شهری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزرای جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، همچنین انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس جمهور را در این سفر همراهی می کنند و قرار است در برنامه های مختلفی همچون بازدید از طرح های عمرانی حضور یابند.

ارسال نظر