تسهیلات دانشجویی در اسرع وقت پرداخت می‌شود

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزرت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این صندوق آمادگی دارد بلافاصله پس از تایید درخواست های تسهیلات دانشجویان در سامانه دانشگاه ها نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود گنجی در نشست معاونین دانشجویی و دبیران مناطق ۱۰ گانه دانشگاه های سراسر کشور که در محل این سازمان برگزار شد، افزود: دو ماموریت اصلی صندوق رفاه در حوزه تغذیه و خوابگاه ها است و در هر دو حوزه آماده کمک به دانشگاه ها هستیم، ولی در زمینه تغذیه نیاز به تخصیص اعتبار جدی از طرف دولت داریم.

 وی افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها را از نیمسال دوم برای دانشگاه ها هزینه بر دانست و گفت: در بودجه دانشگاه ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی پیش بینی شده است که باید توسط دولت جبران شود.

 

حضور حداکثری دانشجویان نیاز به تجهیز و آماده سازی خوابگاه ها دارد

گنجی ادامه داد: در دو سال اخیر به علت کرونا آموزش حضوری در دانشگاه ها و حضور دانشجویان در خوابگاه ها در حداقل بود، ولی هم اکنون شاهد حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه ها هستیم که این موضوع نیاز به تجهیز و نوسازی و آماده سازی بسیاری از خوابگاه ها دارد و نیازمند حمایت بودجه ای است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان درباره تاخیر در پرداخت وام های دانشجویی در ابتدای سال تحصیلی جاری اظهار داشت: سامانه ثبت نام تسهیلات از آبان ماه باز بود و در صورت تکمیل روند ثبت نام از سوی دانشگاه ها پرداخت انجام می شد. هم اکنون نیز تسهیلات دانشجویان با تایید دانشگاه ها، در اسرع وقت پرداخت می شود.

وی از معاونت های دانشجویی درخواست کرد در زمینه تسهیلات دانشجویی اطلاع رسانی کنند و روند تکمیل تقاضاهای دانشجویان را به سرعت انجام دهند.

ارسال نظر