«جشن ملی ۱۴۰۰» در دهه فجر برگزار می‌شود

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با اعلام عناوین ایام الله دهه‌فجر از «جشن ملی ۱۴۰۰» به عنوان شعار محوری سال‌جاری یاد کرد و گفت: فعالیت‌های خوبی برای برگزاری این برنامه‌ها به ویژه به همت جوانان بسیجی در فضای مجازی صورت گرفته است.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، سید نظام الدین موسوی در جلسه کمیته های تخصصی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: رویکردهای مختلفی در نامگذاری روزها و انتخاب شعار محوری دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری وجود داشت که این موضوع در جلسات مختلف کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی در سال گذشته تحت الشعاع شیوع بیماری کرونا قرار داشت، مقرر شد، دهه فجر امسال با شعار محوری جشن ملی ۱۴۰۰ با شور و نشاط و تنوع بیشتر و حضور منسجم همه اقشار و آحاد مختلف مردم برگزار شود.

وی با اشاره به این که دهه فجر، متعلق به طیف و نهاد خاصی نیست، اضافه کرد: این جلسات به منظور هماهنگی و هم افزایی برای بسترسازی حضور و مشارکت مردم در مراسم دهه فجر به ویژه ۱۲ و ۲۲ بهمن که نقطه اوج و قله مراسم است، برگزار شده و کمیته های ۲۶ گانه و همه نهادها و مراکز، به ویژه رسانه‌ملی در این راستا تلاش می کنند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در خصوص مراسم دوازدهم و بیست و دوم بهمن ماه گفت: مراسم ۱۲بهمن به عنوان شروع ایام الله دهه فجر و روز ۲۲ بهمن به عنوان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و جشن ملی کشور، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید در تراز انقلاب اسلامی برگزار گردد.

وی ادامه داد: هر یک از ما باید یک همت بسیجی و فراگیر برای برگزاری باشکوه برنامه های دهه فجر داشته باشیم. فعالیت های خوبی برای برگزاری برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی به ویژه به همت جوانان بسیجی در فضای مجازی صورت گرفته است. همچنین لازم است با تعامل میان کمیته های تخصصی دهه فجر، محتوای مناسب برای تولید محتوا و انتشار در فضای مجازی، به وجود آمده و بستر مناسب برای اشتراک گذاری تولیدات فراهم شود.

موسوی از نمایندگان هر یک از کمیته های دهه فجر انقلاب اسلامی خواست تا با اهتمام به موضوعات ابتکاری و خلاقانه و برگزاری همایش های علمی با حضور نخبگان و استفاده از ظرفیت های سازمان های زیرمجموعه خود، یک برنامه شاخص به عنوان قله برنامه های خود، طراحی کنند تا هم به صورت حضوری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و هم با هدف تولید محتوا و اشتراک گذاری در فضای مجازی از این برنامه های شاخص در کنار سایر فعالیت ها استفاده شود.

وی عناوین روزهای دهه مبارک فجر را به شرح اعلام کرد: 

سه شنبه ۱۲ بهمن، سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، روز انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، مستضعفان، پیشگامان انقلاب

چهارشنبه ۱۳ بهمن، روز انقلاب اسلامی، خودباوری، جوان ایرانی

پنجشنبه ۱۴ بهمن، میهمانی لالاها و سالروز میلاد امام باقر (ع)، روز انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت

جمعه ۱۵ بهمن، روز انقلاب اسلامی، معنویت و بصیرت، خدمت صادقانه

شنبه ۱۶ بهمن، سالروز شهادت امام هادی (ع)، روز انقلاب اسلامی، قرآن، عترت، غیرت دینی

یکشنبه ۱۷ بهمن، روز انقلاب اسلامی، عدالت محوری، فسادستیزی

دوشنبه ۱۸ بهمن، روز انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن، تحکیم بنیان خانواده

سه شنبه ۱۹ بهمن، مصادف با روز نیروی هوایی، روز انقلاب اسلامی، ثبات، امنیت و اقتدار نظامی

چهارشنبه ۲۰ بهمن، روز انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، کارآفرینی

پنجشنبه ۲۱ بهمن، روز انقلاب اسلامی، جهش علمی، نخبه پروری، تمدن اسلامی

جمعه ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، روز انقلاب اسلامی، عزت، عقلانیت، تجلی وحدت ملی

ارسال نظر