حمله‌ بی‌رحمانه‌ اعداد به حریف تیم ملی ایران/ زمستان، تهران و ۸۹۱۸ روز

تیم ملی فوتبال امارات متحده عربی در شرایطی باید فردا به مصاف ایران برود که اعداد و ارقام همگی علیه این تیم هستند.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه باید در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های دور سوم و نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف یکدیگر بروند. ایران با ۱۹ امتیاز صدرنشین است و امارات با ۹ امتیاز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

این هجدهمین تقابل ایران و امارات خواهد بود. در ۱۷ مسابقه قبلی ۱۳ پیروزی برای ملی‌پوشان، یک برد برای اماراتی‌ها و سه تساوی به ثبت رسیده است. این دوئل‌ها در مقدماتی جام جهانی، جام ملت‌های آسیا و مسابقات تدارکاتی به ثبت رسیده است.

ایران و امارات برای سومین بار در مقدماتی یک جام جهانی خاص باید به مصاف یکدیگر بروند. پیش از این در مقدماتی جام‌های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ و ۲۰۲۲ با امارات پیکار داشته‌ایم که ماحصل آن پنج پیروزی و ۲ تساوی بوده است.

در دور پلی‌آف جام جهانی ۲۰۰۲ ایران در تهران با تک گل کریم باقری از سد حریف خود گذشت و در بازی برگشت که در خاک امارات به انجام رسید پیروزی سه بر صفر با گل‌های علی دایی، کریم باقری و مهرداد میناوند به ثبت رسید.

در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ ایران و  امارات در ۲ مرحله با یکدیگر همگروه شدند که در هر مرحله یک برد و یک تساوی برای ملی‌پوشان به ارمغان آمد. در دور ماقبل نهایی مقدماتی ابتدا در تهران با تساوی بدون گل متوقف شدیم و سپس با تک گل فریدون زندی در شهر العین به برتری رسیدیم. در دور نهایی بازی رفت در امارات با درخشش مهدی رحمتی و گل کریم باقری یک بر یک تمام شد اما در بازی برگشت علی کریمی زننده گل سه امتیازی مسابقه بود.

در دور رفت مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ نیز ایران توانست در خانه امارات با تک گل مهدی طارمی به پیروزی برسد و برد را از آن خود کند. البته این بار و بر خلاف ۲ دوره قبلی ما در نهایت جهانی شدیم. ماجرایی که برای جام‌های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ رخ نداده بود.

تنها باخت ایران مقابل امارات در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۷۶ به ثبت رسید. جایی که ایران در دیداری تدارکاتی با نتیجه سه بر یک مقابل میزبان خود شد. حمید استیلی زننده تک گل ایران در آن دیدار بود. حالا ۸۹۱۸ روز از آن مسابقه می‌گذرد و ما بیش از ۲۴ سال و پنج ماه است که به امارات نباخته‌ایم. در این فاصله ۱۱ بازی برگزار شده که ۹ برد و ۲ مساوی برای ایران به دست آمده است.

در مجموع ۲۲ بازیکن ایرانی با پیراهن تیم ایران موفق به زدن گل به امارات شده‌اند که کریم باقری با زدن ۳ گل بهترین گلزن ایران در تاریخ جدال‌های تیم ملی ایران و امارات است. برای تیم ملی امارات نیز ۴ بازیکن مختلف چهار گل این تیم را زده‌اند. مهدی طارمی در جمع بازیکنان کنونی تیم ملی، تنها بازیکنی است که به امارات گل زده است.

چهار رویارویی اخیر ۲ تیم با برتری ایران همراه بوده است. ملی‌پوشان موفق شدند در این چهار مسابقه ۶ گل به ثمر برسانند و گلی دریافت نکنند. به عبارتی از آخرین گل امارات مقابل ایران ۱۳ سال می‌گذرد.  «عبدالرحمن جمعه» زننده این گل در دیدار رفت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ بود.

تا به حال چهار مسابقه به میزبانی ایران برگزار شده که سه برد و یک تساوی برای ملی پوشان به دست آمده و امارات موفق نشده ایران را در خانه‌اش شکست دهد.

۲ تیم برای چهارمین بار در فصل زمستان و اولین بار در ماه بهمن باید به مصاف یکدیگر بروند. در سه دیدار زمستانی قبلی که همگی در دی‌ماه بوده، ایران به برتری رسیده و حتی یک گل هم دریافت نکرده است.

بهترین برد تیم ایران برابر امارات کسب نتیجه ۳ بر صفر است که در طول بازی‌های این ۲ تیم سه بار تکرار شده است. بهترین برد و در واقع تنها پیروزی تیم امارات برابر تیم ملی فوتبال کشورمان کسب نتیجه ۳ بر یک است.

ایران تا به حال در سه برهه مختلف موفق شده به چهار برد متوالی مقابل امارات دست پیدا کند. ۲ برهه قبلی در دیدار پنجم نتیجه مساوی به دست آمده و باید دید بازهم شاهد این ماجرا هستیم یا ایران موفق می‌شود برای اولین بار به پنج پیروزی پی در پی نائل شود.

ارسال نظر