شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی میزان تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب را رصد کند

رئیس قوه قضاییه گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ایجاد یک مرکز رصد، میزان تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در شئون مختلف به ویژه عدالت اجتماعی را سنجش کند و به ردیابی، گزارش‌دهی و کمک به رفع کمبودها و نقصان‌های احتمالی مبادرت ورزد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نشست با هیئت اندیشه‌ورز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، پیشاپیش حلول ماه خدا، ماه «رجب المرجب» را تبریک گفت و آحاد مردم را به بهره‌مندی حداکثری از فیوضات معنوی و قدسی این ماه پرفضیلت که از دروازه‌های ورود به ضیافت‌الله است، فراخواند.

محسنی اژه ای با اشاره به مسئولیت خطیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تبیین و تشریح آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی برای نسل جدید که حدود ۷۰درصد آنها دوران ستمشاهی را درک نکرده‌اند و ضرورت ارتقای کمی، کیفی و محتوایی فرایندهای تبلیغاتی برای نمایش هر چه قدرتمندتر و پربَسامدتر دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: تحقق عدالت اجتماعی و مشتقات و متفرعات این اصل مهم، از اهداف اولیه و اصلی انقلاب اسلامی و امامین انقلاب بوده است.

اگر از مردم جدا شدیم و به واسطه شیوه مدیریت خود در حل مشکلات مردم کوتاهی کردیم با مشکل مواجه می‌شویم و دشمنان با دستگاه‌های تبلیغاتی عریض و طویل خود، نهایت بهره‌برداری را از مشکلات پیش‌آمده خواهند کرد

رئیس دستگاه قضا اظهارداشت: چنانچه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌های تبلیغاتی کشور در تبیین آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی دچار ضعف و سستی شوند، عارضه تحریف دستاوردهای انقلاب از ناحیه دشمن به واسطه ابزارهای تبلیغاتی پیچیده‌ شدت می‌گیرد.

محسنی اژه  ای با اشاره به توطئه‌های پرحجم، روزافزون و متنوع دشمن در جنگ تبلیغاتی و عملیات روانی علیه انقلاب اسلامی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید با ایجاد تحول ساختاری و کارکردی و بکارگیری شیوه‌های نوین و موثر تبلیغاتی و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم مردمی، ضمن تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جدید، به خنثی‌سازی توطئه‌های تبلیغاتی دشمنان که پیچیدگی‌های خاص خود را دارد مبادرت ورزد.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: باید توجه داشت چنانچه نتوانیم در جنگ تبلیغاتی بر دشمن تفوق پیدا کنیم، دستاوردهای فراوان انقلاب اسلامی از ناحیه دشمنان و بدخواهان کمرنگ جلوه داده می‌شود.

رئیس عدلیه با تاکید بر اینکه امروز باید در عرصه تبلیغاتی کاری کنیم که کارآمدی انقلاب اسلامی کاملا مشهود باشد، گفت: باید دستاوردهای انقلاب به صورت هدفمند و منسجم تبیین شده و به تکمیل کمبودها اهتمام ورزیده شود تا نسل جدید کارآمدی انقلاب و نظام را به صورت صددرصدی احساس و باور کنند و از این طریق توطئه‌های دشمنان و شیطان‌صفتان برای ایجاد جدایی میان مردم بویژه جوانان و انقلاب اسلامی خنثی شود.

رئیس عدلیه با تشریح و تبیین فضای حاکم بر مناسبات جهانی در مقطع وقوع انقلاب اسلامی ایران، اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) با تکیه بر عنصر حیات‌بخش دین و مردم دین‌باور در عصری که سلطه‌گران غربی و شرقی خود را مُسیطر بر همه امور و مقدرات عالم و مردم عالم می‌انگاشتند و با بلوک‌بندی‌ها و یارکشی‌ها، جهانیان را به استیلا کشانده بودند، از معجزات و آیات آشکار الهی بود و من جزء «معجزه قرن» نمی‌توانم تعبیر رساتری برای آن بیابم.

محسنی اژه ای با بیان مختصات و ویژگی‌های ممتاز منظومه فکری و جهت‌گیری مبارزاتی  حضرت امام خمینی(ره) افزود: امام عظیم‌الشان ما در مقطعی فرمودند «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» که هنوز نظام جمهوری اسلامی استقرار پیدا نکرده بود؛ در واقع حضرت امام خمینی(ره) بدون اعتنا به قدرت‌های وقت جهانی و سایر ملزومات ظاهری و متعارف پیشبرد امر سیاست و حکمرانی از جمله دستگاه‌های اطلاعاتی، نظامی و ... ، فقط با اتکال به خداوند متعال و عنصر متعالی دین و تکیه بر مردم دین‌باور، نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهادند و سبب حیرت و شگفتی بسیاری از داعیه‌داران مبارزه با قدرت‌های سلطه‌گر شدند؛ این امر بیانگر آن است که ما نیز در مقطع فعلی با اتکا به خداوند و اسلام عزیز و تکیه بر مردم می‌توانیم به پیش برویم و بر مسائل و مشکلات غلبه کنیم.

رئیس قوه قضاییه «دین، امامت و امت» را سه رکن اساسی انقلاب اسلامی دانست و اظهارداشت: در ماهیت نظام ما، دینی بودن و متکی بر امامت و مردمی بودن نهفته است و چنانچه اهتمام و تمرکز بر روی هرکدام از این سه رکن مهم دچار خلل و فترت شود، نظام و کشور ما آسیب می‌بیند و از اهداف و آرمان‌های انقلاب دور و منحرف می‌شویم.

محسنی اژه‌ای افزود: درصورتی که به صورت کامل و صددرصدی بر قدرت لایزال الهی و دستورات و تاکیدات اسلامی و نقش اثرگذار مردم در  پیشبرد امور، باور و اعتقاد نداشته باشیم قطعا در ادامه راه دچار فرسایش و رخوت می‌شویم و نمی‌توانیم اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی را محقق گردانیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت رکن مردمی بودن انقلاب اسلامی و تاکیدات امامین انقلاب بر ضرورت اعتماد و اتکا به مردم، گفت: اگر از مردم جدا شدیم و روش، منش، کار و نوع مدیریت ما، جدایی و افتراق از مردم را به همراه داشت و به واسطه شیوه مدیریت خود در حل مشکلات مردم کوتاهی کردیم و در راستای آرمان‌ها و شعارهایی که سر می‌دهیم گام برنداشتیم، آنگاه است که با مشکل مواجه می‌شویم و دشمنان با دستگاه‌های تبلیغاتی عریض و طویل خود، نهایت بهره‌برداری را از این مشکل پیش‌آمده خواهند کرد.

محسنی اژه‌ای اضافه کرد: مردم بابصیرت و ولایتمدار ایران اسلامی اکنون که ۴۳ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد، با صلابت و استوار در تبعیت از ولی‌فقیه در برابر همه ناملایمات و فشارهای مستکبران و سلطه‌گران ایستاده‌اند و در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی از هیچ ایثار و فداکاری دریغ نمی‌ورزند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن قدردانی از عملکرد دستگاه قضا در دوران تحول و تعالی اظهارداشت: اقدامات حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در هفت ماه سپری شده از مسئولیت وی در جایگاه ریاست قوه قضائیه موجب افزایش امید و نشاط مردم و فزونی سرمایه اجتماعی کشور شده است.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در واقع تریبون اعلام مواضع رسمی ملت ایران است، افزود: ساماندهی قدرت مردمی و نرم جمهوری اسلامی، تعمیق ارزش‌های اسلامی، عبور از گردنه‌های خطرناک با تکیه بر قدرت مردم از جمله در مقاطعی همچون فتنه ۸۸ و همچنین دفاع از محور مقاومت و ترویج روحیه مقاومت، از جمله دستاوردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به در دست تدوین بودن طرح تحول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: راهبردهایی کلیدی برای حرکت جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ترسیم کرده‌ایم.

موسی‌پور با اشاره به طرح‌های ابتکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری مناسبت های انقلابی و ملی گفت: ایجاد بانک خلاقیت و ایده و جلب مشارکت بیش از پیش مردمی، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و فضای مجازی، توجه ویژه به جوانان و بانوان به عنوان دو گروه مخاطب و هدف دشمن، جهاد تبیین در برابر حرکت تخریبی دشمن با ذکر دستاوردهای بی‌نظیر جمهوری اسلامی، انسجام‌بخشی به دستگاه‌های تبلیغاتی، استفاده بیشتر از ابزارهای هنری نظیر تئاتر و سرود، فعال‌سازی ظرفیت‌های مساجد و سازمان‌های مردم‌نهاد، راه‌اندازی طرح راویان انقلاب همچنین نشاط و طراوت بخشیدن به مناسبت‌ها و جشن های دینی و ملی، در زمره اهداف و رویکردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره جدید است.

سید نظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی نیز در این نشست با تشریح اقدامات برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم سالگرد بزرگداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: از مدتی پیش کمیته‌های ۲۶ گانه‌ ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، اقدامات خود را مبتنی بر موضوعات و اقشار مختلف آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مردم‌محوری جزو اساس کارها و برنامه‌های ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی است، گفت: نامگذاری روزهای دهه فجر به پیشنهاد اعضای هیئت اندیشه‌ورز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و متناسب با آحاد و اقشار مختلف مردم انجام گرفته است.
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه آیین‌نامه اجرایی برگزاری مراسم دهه فجر تدوین و به همه استان‌های کشورابلاغ شده است، افزود: بیش از هزار برنامه مستند در شبکه‌های مختلف صداوسیما با ماهیت تبیین آرمان‌های انقلاب تدارک دیده شده که قرار است در ایام الله دهه فجر به سمع و بصر مردم کشورمان برسد.

ارسال نظر