استقلال به‌دنبال رکوردی جدید؛ طلسم ۱۰ ساله و ۱۳ بازیِ بدون بُرد پیش‌روی فجر

استقلال به دنبال این است تا ششمین بازی بدون باخت مقابل فجر و همچنین ششمین پیروزی متوالی در لیگ برتر را جشن بگیرد و این در حالی است که رقیب آنها در ۱۳ هفته اخیر بردی نداشته و از آخرین پیروزی‌اش مقابل آبی‌ها بیش از ۱۰ سال می‌گذرد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم‌های استقلال و فجرسپاسی شیراز از ساعت ۱۹ امشب (چهارشنبه) در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی باید به مصاف یکدیگر بروند.

آبی‌پوشان تهرانی با آمار درخشان ۱۲ برد و ۶ تساوی ۴۴ امتیاز به دست آورده‌اند و صدرنشین لیگ بیست و یکم هستند و نماینده استان فارس با ۲ برد، هشت مساوی و هشت باخت در جایگاه نازل چهاردهم با ۱۴ امتیاز قرار گرفته است. ۳۰ امتیاز فاصله بین ۲ تیمی که اوضاعشان کاملا متفاوت است.

این بیست و ششمین رویارویی استقلال و فجر در لیگ خواهد بود. در ۲۵ بازی قبلی ۱۲ برد برای آبی‌پوشان، ۱۰ تساوی و سه برد برای زردهای شیراز به ارمغان آمده است. ۲ تیم باید برای سیزدهمین بار در تهران به مصاف یکدیگر بروند. استقلال هفت برد، چهار تساوی و تنها یک شکست را در خانه تجربه کرده که این شکست در بازی برگشت لیگ دوم با نتیجه یک بر صفر بود و پس از آن در ۱۰ میزبانی آبی‌ها هفت پیروزی و سه تساوی حاصل شد.

اولین توقف استقلال در لیگ بیست و یکم در هفته چهارم مقابل همین تیم فجرسپاسی رقم خورد. حالا فرهاد مجیدی که پنج گل در زمان بازیگری به فجر زده می‌خواهد تیمش را پس از پنج پیروزی متوالی در لیگ به یک برد دیگر برساند و وارد هفته‌های دشوارتر بشود. در طرف دیگر ماجرا فجری قرار دارد که از آخرین بردش مقابل استقلال ۳۶۸۸ روز یا به عبارتی دیگر ۱۰ سال و یک ماه و چهار روز می‌گذرد. نماینده شیراز در ۱۳ بازی اخیرش در لیگ بردی نداشته و هفت تساوی و ۶ باخت عایدش شده است. تیم اصغر کلانتری هر پنج بازی خارج از خانه اخیرش را باخته است.

استقلال به‌دنبال رکوردی جدید؛ طلسم ۱۰ ساله و ۱۳ بازیِ بدون بُرد پیش‌روی فجر

۴۴ گل زده برای استقلال و ۲۷ گل برای فجرسپاسی به ثبت رسیده است. فقط سه بازی این ۲ تیم بدون گل شده و این یعنی باید منتظر بازی همراه با گلی باشیم. پیروزی پنج بر ۲ آبی‌ها در لیگ هشتم پرگل‌ترین جدال این ۲ تیم بوده است. فصلی که منجر به قهرمانی تیم امیر قلعه‌نویی شد. استقلال در پنج بازی اخیر خود نیز باختی مقابل فجر نداشته و به سه برد و ۲ تساوی رسیده است.

استقلال در صورت پیروزی و یا تساوی می‌تواند بدون هیچ تردیدی به صدرنشینی ادامه دهد. البته توقف مقابل تیم پایین جدولی فجر اصلا اتفاق خوبی برای فرهاد مجیدی نیست. به همین دلیل او به چیزی جز برد فکر نمی‌کند. در طرف دیگر ماجرا زردپوشان که با هفت گل بدترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند باید به سمت دروازه بهترین خط دفاعی لیگ با دریافت ۶ گل یورش بیاورند تا در نهایت بتوانند حداقل یک امتیاز را از تهران به شیراز سوغات ببرند و جایگاه خود را کمی در پایین جدول بهبود ببخشند.

بدون شک تیم میزبان باید در این دیدار توپ و میدان را در اختیار داشته باشد. فجر در ۲ حضور قبلی‌اش در این فصل در تهران یک برد مقابل پیکان و یک باخت مقابل پرسپولیس نصیبش شد و باید دید جدال با استقلال چه نتیجه‌ای را برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

ارسال نظر