محرومیت یزدانی و مرادمند از حضور در تیم ملی و باشگاه/ آجورلو مطلع بود

معاون اجتماعی نظام وظیفه با بیان اینکه «محمدحسین مردامند» و «سیاوش یزدانی» به دلیل معرفی نکردن خود به سازمان نظام وظیفه در زمان مقرر از حضور در تیم ملی و باشگاه محروم هستند، گفت: آبان‌ماه به مدیرعامل استقلال اطلاع دادیم که این ۲ بازیکن تنها تا نیم فصل می‌توانند در استقلال باشند.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «حسین زاهدی» امروز یکشنبه در گفت‌وگویی، اظهار داشت: یزدانی و مرادمند براساس مقررات تا اول اسفندماه مجوز حضور در تیم ملی و لیگ برتر را داشته‌اند. این تاریخ برای همه یکسان است. اول اسفند برای اعزام مشخص شده بود اما براساس نظر ستاد کل تربیت بدنی، یکی از این عزیزان به نیروی دریایی ارتش و یکی به سپاه پاسداران باید اعزام می‌شدند.

وی گفت: براساس اطلاعی که ما کسب کرده‌ایم هیچ اعلام حضوری ثبت نشده است. به همین خاطر این عزیزان غایب هستند. استعلام‌های کتبی هم صورت گرفته، اما ملاک ثبت در سامانه است که تاکنون این اتفاق رخ نداده است. این ۲ بازیکن دیگر اجازه فعالیت فوتبالی ندارند و می‌توانند در محل خدمت‌شان اگر تیم ورزشی باشد در آنجا فعالیت کنند. با توجه به این که اعلام حضور نشده‌اند از نظر ما غایب هستند.

معاون اجتماعی نظام وظیفه ادامه داد: اگر غایب باشند تصمیم‌گیری در مورد این که در تیمی بازی کنند با بخش نیرو است. هر جا آنها صلاح بدانند بازی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در آبان ماه به استقلالی‌ها گفتیم یزدانی و مرادمند فقط تا نیم فصل می‌توانند در تیم‌شان باشند. تاکید کردیم با توجه به شرایط این ۲ بازیکن آنها تا نیم فصل صرفا اجازه بازی دارند. به خاطر همین اعلام بود که ما برگه اعزام را برای اسفندماه در نظر گرفتیم. مدیرعامل استقلال در جریان بود و آبان ماه به او تاکید شد که با این مشکل مواجه نشوند.

زاهدی ادامه داد: تمامی جوانان ایرانی از سن ۱۸ سالگی به سن مشمولیت می‌رسند. یزدانی ۱۲ سال قبل به این سن رسیده، اما براساس امتیازاتی که او داشته به سربازی اعزام نشد. حالا که زمان ادای دین شده عزیزان به دنبال قانون‌گریزی هستند و به نحوی لباس سربازی را کوچک می‌شمارند. این عزیزان باید افتخار کنند به پوشیدن چنین لباسی. متاسفانه مشورت‌های غلطی به آنها داده شده است.

وی در مورد مشکل خدمت سربازی «وحید امیری» بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس نیز گفت: ما امین مردم هستیم و اطلاعات افراد را نباید منتشر کرد. به موضوعات شخصی افراد ورود نکنید. اگر کسی گزارشی دارد می‌تواند به سازمان لیگ یا جاهای دیگر ارائه کند. اگر لازم باشد سازمان لیگ به طور رسمی از ما استعلام می‌گیرد و ما توضیح می دهیم. وضعیت شخصی افراد باید محرمانه بماند.

ارسال نظر