عزیزیان: اشتباه لک جبران‌ناپذیر بود/ گلری در پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حراست از دروازه پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است. «حامد لک» در چند ماه اخیر افت کرده و کادر فنی باید علت آن را پیدا کند.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرکزاری ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس روز دوشنبه در شرایطی برابر صنعت نفت آبادان تن به شکست داد که «حامد لک» در متن این باخت بود. او با عملکرد ضعیفی که در این دیدار داشت موجب شد تا سرخپوشان این بازی را واگذار کنند و اختلاف پرسپولیس با صدر جدول به ۶ امتیاز برسد.

سعید عزیزیان پیشکسوت و مربی اسبق دروازه‌بان‌های پرسپولیس روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد عملکرد سرخ‌پوشان در این دیدار، علت افت «حامد لک»، شرایط دروازه‌بان های پرسپولیس و ... موضوعاتی را مطرح کرد که مشروح آن را در زیر خواهید خواند.

عزیزیان: اشتباه لک جبران‌ناپذیر بود/ گلری در پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است

دیدار با صنعت نفت آبادان چطور بود؟

بازی خوبی را مقابل صنعت نفت آبادان مشاهده کردیم. پرسپولیس در این دیدار موقعیت‌هایی داشت اما تبدیل به گل نشد. از طرفی روز خوب دروازه‌بان صنعت نفت آبادان هم بود و پرسپولیس در نهایت بازی را واگذار کرد.

عملکرد حامد لک که با انتقادات زیادی همراه بود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اشتباه او در این مسابقه جبران‌ناپذیر بود. برای تیمی که میهمان است و ابتدا گل می‌خورد، شرایط جبران نتیجه سخت می‌شود. در مجموع پرسپولیس اگر خوش شانس بود، می‌توانست به تساوی برسد اما تفاوت ۲ تیم روی عملکرد دروازه‌بان‌ها بود.

به نظر می‌رسد نبود رقابت بین دروازه‌بانان موجب افت لک شده است. نظر شما در این مورد چیست؟

هر تیمی که برای قهرمانی تلاش می‌کند باید ۲ دروازه‌بان هم سطح داشته باشد چرا که رقابت باعث بالا رفتن سطح آنها می‌شود. رادوشوویچ دروازه‌بان خوبی بود که رفت اما باشگاه گزینه مناسبی را جایگزین نکرد. به هر حال مربیان باید ببینند که دلیل افت او چیست تا آن را برطرف کنند، چرا که او قبلا نشان داده، دروازه‌بان خوبی است.

عزیزیان: اشتباه لک جبران‌ناپذیر بود/ گلری در پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است

احمد گوهری می‌تواند برای پرسپولیس مفید واقع شود؟

گوهری دروازه‌بان خوبی است اما توجه داشته باشید که او جوان است و پرسپولیس جایی برای کسب تجربه نیست. دروازه‌بانی در پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است.

فقدان دروازه‌بان مطمئن در پرسپولیس چه مخاطراتی دارد؟

سال ۸۶ که من مربی تیم بودم گفتم باید چند دروازه‌بان خوب داشته باشیم. آن سال مهدی واعظی و حسن رودباریان بهترین‌های ایران بودند و فرشید کریمی با تجربه را هم داشتیم. علیرضا حقیقی جوان هم آن سال‌ها دروازه‌بان تیم امید ایران بود و تجربه لازم را داشت. حضور چند دروازه‌بان خوب برای پرسپولیس نعمت است. الان استقلال را ببینید با سه دروازه‌بان خوب شروع کرد و الان هم سیدحسین حسینی و رضایی در این تیم حضور دارند. هر تیم موفق باید چند دروازه‌بان خوب داشته باشد.

به نظر می‌رسد که پرسپولیس از قهرمانی دور شده است، موافقید؟

هنوز ۹ هفته باقی مانده و هیچ چیز تمام نشده؛ رقابت سخت است اما ادامه دارد. پرسپولیس اگر شهرآورد را ببرد می‌تواند، بیشتر مسیر قهرمانی را طی کند.

عزیزیان: اشتباه لک جبران‌ناپذیر بود/ گلری در پرسپولیس از تیم ملی هم سخت‌تر است

 

ارسال نظر