تمدید طرح بخشودگی معوقات دانشجویان بدهکار تا پایان اسفندماه

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید طرح بخشودگی معوقات دانشجویان و دانش‌آموختگان بدهکار تا پایان اسفندماه جاری خبر داد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، صمد حاج جباری درباره تمدید طرح بخشودگی معوقات دانشجویان و دانش آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان، تاکید کرد: این مهلت از ۱۲ بهمن ماه آغاز و تا سه شنبه ۱۰ اسفندماه تمدید شده بود. با توجه به اینکه عید نوروز را که یکی از اعیاد مهم ایرانیان محسوب می شود، در پیش داریم،  به دانش آموختگان بدهکاری که از این بازه زمانی جاماندند، مهلت داده شد تا پایان اسفندماه نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طرح بخشودگی جرایم دانش آموختگان بدهکار در ایام نوروز ادامه نمی یابد، خاطرنشان کرد: این طرح هر سال برای حمایت از دانش آموختگان و دانشجویان برگزار می شود. دانش آموختگانی که در زمان مقرر بدهی خود را پرداخت کنند شامل تسهیلاتی از جمله بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم با پرداخت کل بدهی، بخشودگی ۵۰ درصدی جرایم با پرداخت اقساط معوق و تقسیط مجدد مانده بدهی به تاریخ روز با پرداخت بدهی معوقِ سر رسید شده، می شود.

حاج جباری درباره طرح بخشودگی ویژه دانشجویان، تاکید کرد: تقسیط مانده بدهی به تاریخ روز با پرداخت بدهی های نقدی شامل ودیعه مسکن و خوابگاه و همچنین بخشودگی ۱۰۰ درصدی کارمزد وام دانشجویی با پرداخت یک‌جای کل بدهی قبل از پایان دوره تنفس ۹ ماهه برای دانشجویان بدهکار در نظر گرفته شده است.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: دانش آموختگانی که تا پایان مهلت مقرر معوقات را پرداخت کنند، مشمول جریمه نمی شوند. صندوق رفاه دانشجویان از این دانش آموختگان حمایت می کند و سخت گیری به عمل نمی آورد. 

 بعد از اتمام تحصیل و سنوات برای دانشجویان دفترچه پرداخت اقساط صادر می شود که بر اساس مبلغ وام، برنامه زمان بندی برای پرداخت میزان بدهی دانش آموختگان در نظر گرفته می شود.

ارسال نظر