مقام انصارالله از گرفتن انتقام خون بنیان‌گذار این جنبش خبر داد

رئیس کمیته امور اسرای دولت نجات ملی یمن چهارشنبه شب در واکنش به کشته شدن «ثابت جواس» فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در توییتی به صورت ضمنی از گرفتن انتقام خون «حسین بدرالدین الحوثی» بنیان‌گذار جنبش انصارالله یمن خبر داد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، عبدالقادر المرتضی در توییتی با قرار دادن تصویر «ثابت جواس» که متهم به دست داشتن در قتل «حسین بدرالدین الحوثی» است، در کنار تصویر وی، این آیه سوره سجده را نوشت: «إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُون» (مسلّماً ما از مجرمان انتقام می گیریم!) که اشاره به گرفتن انتقام خون بنیان گذار جنبش انصارالله دارد.

سید حسین بدرالدین الحوثی رهبر و بنیان‌گذار جنبش انصارالله یمن طی درگیری های سال ۱۳۸۵ به دست ارتش علی عبدالله صالح رئیس جمهور معدوم این کشور، به قتل رسید.

پیش تر رسانه ها گزارش داده بودند، سرلشکر «ثابت جواس» فرمانده محور عملیاتی العند ائتلاف سعودی به همراه ۲ تن دیگر بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک مرکز امنیتی در ورودی شهر الخضراء واقع در شمال عدن کشته شدند.

هنوز فرد یا گروهی به صورت رسمی مسؤولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

ارسال نظر