قیمت مصوب زولبیا و بامیه ماه رمضان ۷۰ هزار تومان تعیین شد

رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک برای ماه مبارک رمضان ۷۰ هزار تومان و برای واحدهای درجه دو رقم ۶۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، «علی بهره‌مند»  با بیان اینکه قیمت تمام شده زولبیا و بامیه برای واحدهای قنادی بیش از نرخ تعیین شده است، افزود: قنادان در چند ماه گذشته در بحث گرانی مواد اولیه همچون روغن، شکر و تخم مرغ حتی در برخی اقلام با رشد بیش از ۱۰۰ درصد روبه‌رو بودند، اما به دلیل ماه مبارک رمضان و رعایت حقوق شهروندان باید این محصولات با نرخ‌های مصوب عرضه شود.

رییس اتحادیه قنادان تهران با اشاره به اینکه کمبودی در تامین مواد اولیه در کشور نداریم، تصریح‌کرد: تشدید نظارت‌ها در توزیع مواد اولیه یارانه ای می‌تواند کمک مناسبی برای واحدهای تولیدی باشد، زیرا بخشی از نیاز واحدهای تولیدی از بازار آزاد تامین می شود تا بتوانند محصول کافی تولید و عرضه کنند.

بهره‌مند ادامه‌داد: نرخ مصوب زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق اصنا ، سازمان صمت و اتحادیه مربوطه تعیین شده است.

مردم زولبیا و بامیه را از قنادی‌های معتبر خریداری کنند

رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: قنادان موظفند بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان را به شکل کیفی و بهداشتی تولید و عرضه کنند و لازم است مردم این محصولات را از واحدهای تولیدی معتبر خریداری و مصرف کنند.

وی توصیه کرد: مردم از خرید و مصرف زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان به شکل فله‌ای و باز خودداری کنند.

بهره‌مند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در بحث شیرینی و زولبیا و بامیه موارد را با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت و شماره‌های ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ اتحادیه اعلام کنند تا در اسرع وقت پیگیری شود.

به گزارش ایرنا، اکنون در مجموع ۳۵ هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی دارای پروانه در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۲هزار واحد پروانه دار در تهران فعالیت دارند.

هر ساله قیمت جدید زولبیا و بامیه در ایام ماه مبارک رمضان با توجه به قیمت مواد اولیه تعیین و به اتحادیه‌ها و صنوف مربوطه ابلاغ می‌شود.

ارسال نظر