کاظمی قمی : ایران بیشترین بار پناهندگان را بر دوش می کشد

حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان در رشته توییتی به مناسبت سی ام خرداد روز جهانی پناهندگان نوشت : جمهوری اسلامی ایران بر اساس معیارهای اسلامی ؛ انسانی و با حفظ مصالح در بین کشورهای منطقه بیشترین بار پناهندگان را بر دوش می کشد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان خاطر نشان کرد : عملکرد مدعیان حقوق بشر در میزان پذیرش پناهندگان افغانستانی ؛ سوری ؛ عراقی و برتر دانستن پناهندگان اوکراینی ؛ خلاف ادعای آنهاست.

کاظمی قمی افزود : ایران بدون حمایت سازمان های مدعی بین المللی ؛ در بحران اخیر افغانستان صدها هزار پناه جوی جدید را در خود جای داده و اکنون میلیون ها پناهنده را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است .

امروز، سی ام خرداد ماه برابر با ۲۰ ژوئن، مصادف با «روز جهانی پناهجویان» است؛ روزی برای بزرگداشت میلیون ها انسان از جمله میلیون ها شهروند افغان که  به دلیل دهها سال آتش جنگ و درد و رنج و فقر و ناامنی حاصل از حضور اشغالگران بیگانه در کشورشان، روز خوش ندیده اند و برای گریز از شرایط اسفباری که آمریکایی ها و غربی ها برای آنان رقم زدند، ناگزیر به ترک خانه و کاشانه شده اند.  

جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه اخیر میزبان بزرگترین جامعه پناهندگان دنیا به خصوص شهروندان افغانستانی بوده و حتی در دوران جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه دهه‌های اخیر هم حاضر به قطع ارائه خدمات به میلیون ها نفر از اتباع افغانستان که در ایران مشغول کار ؛ تحصیل و زندگی هستند ؛ نشده است .

ارسال نظر