کلاهبرداری با فروش خودروهای تصادفی/دستگیری عاملان حفاری غیرمجاز در تهران

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زن و مردی کلاهبردار که با بازسازی خودروهای تصادفی آنها را به عنوان خودروی سالم می‌فروختند، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرهنگ سید علی شریفی بیان داشت: خردادماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری مبنی بر فروش خودرو پژو  ۲۰۷ تصادفی به جای خودروی سالم و فاقد رنگ، در اختیار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه دوم آگاهی این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: مالباخته که با فروشندگان خودرو  از طریق سایت های اینترنتی خرید و فروش کالا آشنا شده بود، پس از انجام معامله و واریز مبلغ ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، متوجه تصادفی بودن خودرو شده بود که با تماس وی با فروشندگان، دیگر این زن و مرد  پاسخگوی وی نبودند.

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه هویت و مخفیگاه متهمان شناسایی شد، ابراز داشت: متهمان پس از دستگیری  در تحقیقات تکمیلی به پنج فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کردند.

این مقام انتظامی در پایان با تاکید بر اینکه قبل از پرداخت هر گونه وجهی در ابتدا اصالت مدارک و سالم بودن مورد معامله را بررسی کنید، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری ها را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

اعتراف به ۳۰ فقره موبایل قاپی در تهران

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق موبایل قاپ در عملیات کارآگاهان این پلیس و اعتراف آنها به ۳۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ قاسم دستخال بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره موبایل قاپی در محدوده یوسف آباد، ماموران کلانتری این محل موفق شدند دو موتورسوار را حین سرقت شناسایی و در یک عملیات پلیسی یکی از متهمان را زمین گیر کنند و راکب موتورسیکلت از محل متواری می شود.

وی افزود: با تحویل متهم به پایگاه سوم پلیس آگاهی، کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی دریافتند که متهم از سارقان حرفه ای بوده و به دفعات مختلف روانه زندان و در چندین صحنه سرقت چهره متهم شناسایی شده است.

رییس پایگاه سوم  پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه متهم متواری شناسایی و در یک عملیات پیچیده متهم دوم پرونده  در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی گفت: در پی جویی های انتظامی متهمان به ۳۰ فقره موبایل قاپی با همکاری یکدیگر و فروش اموال مسروقه به مالخران اعتراف کردند و تا کنون ۱۸ تن از مال باختگان شناسایی شدند.

کشف ۳ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در پایتخت

معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل خرید و فروش سلاح شکاری غیر مجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهم سه قبضه سلاح شکاری کشف شد.

سرگرد محمد زیدی در این باره گفت: در اواخر هفته جاری اخباری در خصوص خرید و فروش سلاح غیر مجاز در فضای مجازی به دست ما رسید که موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامت فنی و اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم در حوالی کیانشهر تهران شناسایی و در عصر روز دوم خرداد کاه تیمی از ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی به آدرس اعلامی اعزام و پس از جندین ساعت تعقیب و مراقبت سرانجام متهم را در حالی که قصد داشت مخفیگاهش  را ترک کند دستگیر کردند.

کشف کلت کمری توسط پلیس تهران

رییس پلیس پیشگیری تهران از کشف یک قبضه کلت جنگی و ۲۰ عدد فشنگ خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه ای با اعلام این خبر، گفت: ماموران کلانتری پایانه غرب  با اشرافیت و هوشمندی خود مطلع شدند فردی قصد دارد یک قبضه اسلحه جنگی کلت کمری را در محدوده میدان آزدی بفروشد که بی درنگ موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود : ماموران پس از کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی فرد مذکور را در محدوده میدان آزادی شناسایی  و در بازرسی به عمل آمده از آن یک قبضه اسلحه کلت جنگی با ۲۰ فشنگ مربوط را کشف و متهم را دستگیر کردند.

دستگیری عاملان حفاری غیر مجاز در تهران

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری دو تبعه از کشورهای همسایه که به حفاری غیر مجاز در شمال تهران برای کشف عتیقه می پرداختند خبر داد و گفت: در این عملیات تجهیزات حفاری و دستگاه گنج یاب کشف شد.

موقوفه ای با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر انجام حفاری غیر مجاز در محدوده سد لتیان به قصد کشف اموال تاریخی و عتیقه بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۶۵ سد لتیان  پس از انجام اقدامات تخصصی و اشراف اطلاعاتی، محل را شناسایی و د. تن از اتباع کشورهای همسایه  را  در این زمینه دستگیر کردند.

رییس پلیس پیشگیری تهران  با اشاره به اینکه در این عملیات تجهیزات حفاری و دستگاه گنج یاب  کشف شد گفت:  متهمان دستگیر شده نیز با تکمیل  پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی معرفی شدند.

دستگیری موبایل قاپ

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک موبایل قاپ حرفه ای در شهرک قدس بلافاصله پس از سرقت نیز خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت موبایل قاپی در محدوده شهرک قدس تیم ویژه عملیات کلانتری این محل جهت شناسایی و دستگیری سارقان در سطح محدوده فعال شدند.

وی گفت: گشت زنی های هدفمند افزایش تا اینکه روز گذشته عوامل تیم عملیات بصورت نامحسوس در محدوده  خیابان مهستان در حین گشتزنی بودند که سه موتورسوار که با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت در حال قاپیدن موبایل یکی از شهروندان بودند مشاهده که بی درنگ برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: در تعقیب و گریز حدود ۱۰ دقیقه ای در نهایت با شلیک پلیس به لاستیک موتورسیکت، موتورسیکلت واژگون و راکب بلافاصله دستگیر و چهار گوشی موبایل سرقتی که از شهروندان به سرقت برده بود کشف شد ولی موتورسیکلت دوم به همراه راکب و ترک نشین موفق به فرار شدند.

موقوفه ای با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده ۱۹ ساله است و به جرم خود مبنی بر سرقت پنج مورد موبایل قاپی معترف شد ، خاطرنشان کرد: تلاش در جهت دستگیری سایر متهمان پرونده ادامه دارد.

ارسال نظر