موفقیت دولت، موفقیت قوای قضاییه و مقننه است

رئیس قوه قضاییه در همایش سراسری قوه قضاییه گفت: با تمام توان به کمک قوه مجریه می‌آیم و می‌دانم اگر دولت در برنامه‌هایش موفق باشد قوای قضاییه و مقننه هم موفق خواهند بود.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، همایش سراسری قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای عالی قوه قضاییه، دادستان‌ها و رؤسای دادگستری‌های سراسر کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

معاون اول قوه قضاییه در ابتدای این همایش گفت: دستیابی به آرمان مقدس در قوه قضاییه نیازمند تشریک مساعی و تعامل هر سه قوه و مجاهدت‌های توام با همدلی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق تصریح کرد: قوه قضاییه بدون یاری دولت و مجلس نمی‌تواند نقش راهبردی خود را برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب ایفا کند، از این جهت این گردهمایی فرصت مغتنمی برای تعامل سه قوه و هم افزایی است.

معاون اول قوه قضاییه اظهارداشت: اکنون ریاست دستگاه قضا برعهده شخصیتی است که چهار دهه از عمر خویش را در دستگاه قضا سپری کرده و مشکلات دستگاه عدلیه با تدابیر وی حل شدنی است.

انقلاب اسلامی بدون اتکا به شرق و غرب پیروز شد
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در همایش سراسری قوه قضاییه اظهارداشت: در حالی که جهان بین دو قدرت شرق و غرب مادی تقسیم شده بود، کسی گمان نمی‌برد یک نهضت دینی بتواند بدون وام گرفتن و بدون اتکا به شرق و غرب پیروز شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: در مخیله برخی افراد هم خطور نمی کرد که چنین اتفاقی در عصر حاضر محقق شود. خداوند عنایت کرد و به دست یک بنده صالح خود و به دست امت دین باور انقلاب عظیمی را با وجود دشمنان و مستکبران به پیروزی رساند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه مردم یکپارچه و یک دل با پیروی از مقتدای خود از امام دیروز و امام امروز بر همه نقشه‌های دشمن پیروز شدند، افزود: امام و امت توانستند با پیوند وسیع یک الگوی حکمرانی به نام مردم سالاری دینی ارائه دهند.

رئیس قوه قضاییه اظهارداشت: اگر مردم بدانند کارگزاران نظام برای آن‌ها، برای تحقق عدالت، عدالت اجتماعی و فراهم کردن بستر برای رشد دنیا و آخرت آن‌ها تلاش می‌کنند، تردید نکنید که مردم پشت سر کارگزاران نظام خواهند بود. 

محسنی اژه‌ای ادامه داد: با انقلاب عظیمی که در ایران به وقوع پیوست و با تحولی که در اندیشه بسیاری از مردم جهان ایجاد شد، نه تنها کنگره کاخ ستمگران و مستکبران فروریخت بلکه به دنیا ثابت شد که می‌توان با اتکاء به خدا، بدون اتکاء به شرق و غرب و با دست به ظاهر خالی اما پر از معنویت در مقابل همه قدرت استکباری و فرعونی شرق و ‌غرب ایستاد و کاخ آنها را ویران کرد.

رئیس عدلیه با اشاره به اقدامات و اهداف دشمنان طی بیش از ۴۰ سال گذشته گفت: دشمنان ما در این چهار دهه نتوانسته‌اند الگوی جدید مذهبی و دینی مردم را تحمل کنند و با وجود فعالیت‌ها و اقداماتی که دارند، شاهد هستند که نظام ما هر روز قوی‌تر و پویاتر رو به جلو حرکت می‌کند.

قاضی‌القضات با بیان اینکه جنگ نظامی داخلی و خارجی، تحریم اقتصادی و تبلیغات بنگاه‌های تبلغاتی دشمن نتوانسته انقلاب و امت ما را متوقف کند، گفت: دشمن امروز با اقدامات ترکیبی، موذیانه و مزدورانه خود به دنبال تغییر اراده و الگوی مردم است و به زعم باطل خود، دین و باور مردم را نشانه رفته است.

رئیس عدلیه افزود: دشمن امروز آنچه را که با جنگ، تحریم اقتصادی و پمپاژ دروغ و نفاق به دست نیاورده، می‌خواهد با تضعیف ایمان، تضعیف اخلاق و ارزش‌های اسلامی، هدف گرفتن اراده مردم و ایجاد و القای یأس در جوانان و ناامید کردن آنها نسبت به آینده، به دست آورد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه امروز امام ملت و کشور ما را راهبری و هدایتگری می‌کند، گفت: امروز امام این امت به نیابت از حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) سخن می‌گوید و هدایت و راهبری می‌کند و مردم متدین کشور ما نیز با تمام وجود پشت سر امام خود ایستاده‌اند.

رئیس عدلیه افزود: امروز کارگزاران و مسئولان نظام و قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح، با وحدت، یکپارچگی و همدلی در مقابل این ترفندهای دشمن ایستاده‌اند.

محسنی اژه‌ای اظهار داشت: اگر با اتکاء به خداوند برای مردم خالصانه خدمت کنیم، دل‌ها را تسخیر می‌کنیم و وقتی دل‌های مردم تسخیر شود، می‌توان از همه مشکلات عبور کرد.

گسترش عدالت اجتماعی، مقابله با فساد و تبعیض اکسیر خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: آنچه اکسیر خنثی‌سازی اقدامات ترکیبی و توطئه‌های دشمن است، توجه به بسط و گسترش عدالت اجتماعی و مقابله با فساد و تبعیض است.

رئیس عدلیه اظهارداشت: اگر مردم ما بدانند که کارگزاران نظام برای تحقق عدالت اجتماعی و فراهم کردن بستر رشد دنیا و آخرت آنها تلاش می‌کنند تردید نکنید که با تمام وجود از مسئولان و کارگزاران نظام حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به شخصیت وارسته، انقلابی و دلسوز رئیس جمهور، گفت: امروز قوه قضاییه وظیفه خود می‌داند که با تمام توان به قوه مجریه کمک کند؛ امروز بار سنگینی بر دوش دولت است و همه وظیفه داریم که با تلاش و مساعدت یکدیگر این بار را با هم برداریم.

رئیس قوه قضاییه همچنین تصریح کرد: قوه قضاییه تشریک مساعی با مجلس انقلابی را برای تدوین و وضع قوانین متناسب با اقتضائات روز و قوانین متناسب با خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن و قوانین همراستا با خدمت به مردم، وظیفه و تکلیف خود می‌داند.

رئیس دستگاه قضا همچنین بر نقش و مسئولیت قوه قضاییه در حفظ و ارتقاء امنیت و آرامش مردم و جامعه در نتیجه همکاری و تعامل با دستگاه‌ها و نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی اشاره کرد.

محسنی اژه‌ای گفت: باور دارم چنانچه قوه قضاییه از لحاظ عده و عُده و تجهیز نیروی انسانی و اداری و امکاناتی تقویت شود، دولت و مجلس نیز از این امر منتفع می‌شوند.

وی تصریح کرد: تقویت قوه قضاییه سبب می‌شود این قوه با توان بیشتری در جهت گسترش عدالت و کمک به دولت گام بردارد و دستگاه قضایی با تقویت شدن می‌تواند حمایت بیشتری از ناحیه مردم برای نظام به دست آورد.

رئیس عدلیه خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در نتیجه تقویت شدن می‌تواند با اهتمام و توان بیشتری در راستای نظارت بر حُسن اجرای قوانین مصوب مجلس گام بردارد.

در حال تکمیل..

ارسال نظر