برگزاری انتخابات هیات رییسه هیات های مذهبی مازندران

ششمین دوره انتخابات هیات رییسه شورای هیأت های مذهبی شهرهای مازندران در بابل، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ‌عاشورانیوز ، ششمین دوره انتخابات رییس، نایب رییس و دبیر شورای هیأت های مذهبی مازندران با حضور معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، روسای شورای هیأت های مذهبی شهرهای استان در سالن شهدای این اداره کل در بابل برگزار شد.

حجت الاسلام روحانی نیا، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه هیأت های مذهبی در ترویج فرهنگ اسلامی ،گفت :  خیزش های هنجارهای اجتماعی مبتنی بر تلاش های هیأت های مذهبی در ترویج ارزش های دینی و معارف اهل بیت(ع) در جامعه است.

وی افزود : هیأت های مذهبی همواره منشأ برکات، خیرات و اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی در جامعه هستند.

این مسوول فرهنگی تاکید کرد: مصداق بارز آن در سال های اخیر، حضور فعال هیأت های مذهبی در کم کردن آسیب های حوادثی از جمله سیل، زلزله و کرونا مصداقی بارز از این تلاش ها و قرار گرفتن در وسط میدان است.

وی با بیان اینکه هیأت های مذهبی به ویژه در اوج فراگیری کرونا درخشش زیادی از خود نشان دادند ، گفت : در کنار عمل به رسالت واقعی خود که همانا ترویج و گسترش معارف اهل بیت(ع) در جامعه است در سایر عرصه های مهم فرهنگی و اجتماعی نقش آفرین بودند، خاطرنشان کرد: حضور هیأت های مذهبی در این عرصه ها همواره منشأ خدمات ارزشمندی برای جامعه بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر لزوم امتداد این دست تلاش ها توسط هیأت های مذهبی ، اظهار کرد : هیات های مذهبی در نهادینه کردن ارزش های دینی در بین جامعه مؤثر هستند و امروز حضور جوانان و نوجوانان در هیأت های مذهبی خود نشان دهنده جذابیت و میل این اقشار به مسایل دینی است.

وی افزود: هیأت های مذهبی باید پرچم انقلاب و پیروی از ولایت را برای همیشه در دست داشته باشند، گفت: هیأت های مذهبی همواره در طول تاریخ، تریبون نشر معارف عاشورایی بوده و شور حسینی را زنده نگه داشته اند.

حجت الاسلام روحانی نیا همچنین به نقش برجسته هیأت های مذهبی در تربیت و ساماندهی نیروهای مؤمن و انقلابی اشاره کرد و افزود: هیأت های مذهبی باید کانون نیروهای مؤمن و پیروان اهل بیت(ع) در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باشند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه هیأت های مذهبی در نظام اسلامی ریشه تاریخی دارند، افزود: نقش بسزای هیأت های دینی در حفظ اندیشه های دینی و ترویج آن بسیار آشکار است.

وی درادامه به بیان معرفت نسبت به ساحت اهل بیت(ع) و فرهنگ عاشورایی پرداخت و اظهار داشت: قطره اشکی که در مصائب امام حسین(ع) ریخته می شود، پیام ایثار، مهر و توام با آن پیام مهم استکبار ستیزی و ذلت گریزی را برای همگان به ارمغان می آورد.

گفتنی است؛ در این انتخابات به ترتیب سید محسن محمودی به عنوان رییس، عبدالرحمن حق شناس نایب رییس و غلامعلی راستا به عنوان دبی ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی استان انتخاب شدند ./۱۰۱۰۹۲۷۲/


 

ارسال نظر