هشدار مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان بابل به نمایندگان ؛

در انتصابات مسوولان اجرایی دخالت نکنید / رفتارهای شما تحت رصد و نظارت قرار دارد.

مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان بابل، گفت : به رغم نهی صریح مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها شاهد ادامه این دخالت ها هستیم.

به گزارش خبرنگار عاشورا نیوز ، جمشید آقاجانزاده مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان بابل در جمع فعالان سیاسی و مذهبی این شهرستان با اشاره به جایگاه و اهمیت نهاد شورای نگهبان ، گفت : شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است و سه حوزه مهم تطبیق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی ، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات برعهده این نهاد قرار دارد.

وی افزود:  از صفر تا صد امور‌نظارت بر سه انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس خبرگان رهبری و هم در انتخابات‌مجلس شورای اسلامی بر عهده شورای نگهبان و دفاتر نظارتی این نهاد است و کسانی که خود را آماده برای‌حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی‌می‌کنند ، تحت رصد نظارت شورای نگهبان قرار می گیرد.

 

مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان بابل با انتقاد شدید از دخالت های برخی نمایندگان در امور اجرایی به ویژه عزل و نصب مدیران، تصریح کرد:  از باب دیدبان شورای نگهبان در این شهرستان به برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تذکر می‌دهم که پا را از وظایف قانونی خود فراتر‌ نگذارند و در امور اجرایی به ویژه عزل و نصب ها دخالت نکنند.

آقاجانزاده با بیان این مطلب که متاسفانه براساس رصدهای صورت گرفته شاهد دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها بوده ایم ، اظهار کرد : در سال های اخیر نمایندگان مجلس در این شهرستان و استان و بعضا در کشور پا را از حریم خود فراتر گذاشتند و در امور اجرایی دخالت می کنند و وضع به گونه ای است که فرمانداران باید برای انتصاب یک بخشدار تحت فشارها و دخالت نمایندگان باشند و وضعیت امور اجرایی اینگونه بلاتکلیف بماند.

وی تاکید کرد : بر‌حسب تفکیک قوا، قوه مجریه امور اجرایی کشور را عهده دار است و وظایف نمایندگان هم مشخص است و بعد از وژایف تقنینی امور نظارتی هم دارند اما سوال من این است دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب های امور اجرایی چه محلی از اعراب دارد؟

رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در شهرستان بابل دخالت ها را موجب تضعیف نظام اسلامی و اخلال در امور کشور دانست و گفت : دخالت در کار دیگران ، خارج از چارچوب قانون ، عقل و عرف است و ما در انقلاب اسلامی با منیت ها ‌مبارزه کردیم تا این گونه رفتار توام با منیت ها کنار برود و هر‌چیزی سرجای خودش باشد.

وی ادامه داد:  هم شرع و هم قانون دخالت در امور دیگران را جایز نمی داند اما شاهد ادامه دخالت ها علی رغم تذکر مقام معظم رهبری به نمایندگان‌مجلس شورای اسلامی هستیم.

آقاجانزاده اذعان کرد: مقام معظم رهبری‌ به نمایندگان توصیه می‌کند که در کار اجرایی و انتصابات دخالت نکنید اما برخی ها این نهی صریح مقام معظم رهبری را با ادبیات مولوی و ارشادی تقسیم بندی و تفسیر می کنند اما‌مساله تذکر‌مقام‌معظم رهبری صریح و اطاعت آن بر‌مسوولان واجب است.

وی افزود: چرا در نظام اسلامی شاهد باشیم که قوه ای با ابزارهای خود، قوای دیگر را تضعیف کند؟ چرا با رییس یک دانشگاه با خفت و خواری‌ برخورد می‌کنید به گونه ای که جایگاه این مسوولیت ها و شان آن ضایع می شود و این موضوع را در انتصاب بخشدار، مدیر آموزش و پرورش ، رئسای دانشگاه‌ها و ... شاهد هستیم.

رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در بابل با تاکید بر محترم دانستن قانون در کشور و تبعیت آن به ویژه از سوی مسوولان ، گفت: ما در برابر این مردم شریفی که شهید دادند باید پاسخگو باشیم و از این امانت انقلاب اسلامی که یادگار امام راحل و شهدا است ، نگهداری کنیم و نگذاریم انحرافی وارد شود.

 

وی ادامه داد: امام راحل و مقام معظم رهبری بارها جایگاه شورای نگهبان را برای حفاظت از شاکله نظام مورد تاکید قرار دادند. شورای نگهبان یک صافی است تا مانع ورود ناخالصی ها به ارکان نظام اسلامی شود./۱۰۱۰۹۲۷۲/

 

ارسال نظر