در صورت صحت اخبار مربوط به خاشقچی با این موضوع برخورد می‌کنیم

وزیر خارجه انگلیس در واکنش به مسئله «جمال خاشقجی» ، منتقد رژیم آل سعود تاکید کرد که دوستی با ریاض به رعایت ارزش‌های مشترک بستگی دارد.

به گزارش عاشورا به نقل گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه انگلیس عصر سه‌شنبه به وقت تهران نسبت به ماجرای «جمال خاشقچی» واکنش نشان داد.

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس در پست توئیتری بدین منظور با اشاره با تماس خود با وزیر خارجه عربستان  نوشت: «با وزیر خارجه عربستان برای اطلاع از ماجرای «جمال خاشقچی» روزنامه نگار عربستانی ناپدید شده در استانبول صحبت کردم. »

وزیر خارجه انگلیس در ادامه این توئیت نوشت: «اگر گزارش‌های رسانه‌ای درباره سرنوشت خاشقچی صحیح باشد، با این مسئله به طور جدی برخورد خواهیم کرد. دوستی ما (با ریاض) به رعایت ارزش‌های مشترک بستگی دارد.»

وزیر خارجه انگلیس در همین زمینه روز سه شنبه با سفیر عربستان در لندن نیز به گفت‌وگو پرداخت.

جمال خاشقچی هفته گذشته  قصد داشت مدرکی برای تایید جدایی از همسر سابقش بگیرد تا با نامزد ترکیه‌ای خود ازدواج کند، وارد کنسولگری عربستان در ترکیه شده، اما دیگر از آن ساختمان خارج نشده است. 

 خبرگزاری «رویترز » شنبه‌شب به نقل از دو مسئول ترکیه‌ای گفت که خاشقچی احتمالا کشته شده است. 

با این حال مقام‌های ترکیه از جمله «رجب طیب اردوغان»  رئیس جمهور این کشور ضمن ابراز امیدواری برای زنده بودن خاشقچی از مقامات سعودی خواسته‌اند ثابت کنند که او از ساختمان کنسولگری خارج شده است.

 

ارسال نظر