وزیر بهداشت عراق اعلام کرد؛

طرح بهداشتی ویژه مراسم اربعین در عراق

طرح بهداشتی ویژه مراسم اربعین در عراق

وزیر بهداشت عراق از تهیه طرح بهداشتی ویژه اربعین امام حسین(ع) خبر داد.

به گزارش  عاشورا به نقل ازخبرگزاری مهر به نقل از الفرات، حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق از تهیه طرح بهداشتی ویژه اربعین امام حسین(ع) خبر داد.

وی در نشست خبری امروز یکشنبه خود در بغداد گفت: ما تصمیم به بستن مرزها با کشورهای همسایه و عدم استقبال هیات ها به استثنای دیپلماتها گرفتیم. وزارت بهداشت طرح مشخصی برای مراسم اربعین تدارک دیده است که از جمله آنها گندزدایی و ضدعفونی کردن مسیرها زائران و فراهم آوردن مواد ضدعفونی و ماسک است.

وزیر بهداشت عراق با اشاره به تجربه دهه اول محرم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی ابراز امیدواری کرد که این تجربه تکرار شود.

وی از عدم ورود زائران خارجی به سبب کرونا هم خبر داد و افزود: تصمیمی مبنی بر گرفتن تست کرونا از همه کارکنان موکب های حسینی و اطمینان از عدم ابتلای آنها و استفاده از ضدعفونی کننده ها و ماسک در آن موکب ها اتخاذ کرده ایم.

وزیر بهداشت عراق در ادامه با اشاره به اینکه شمار مبتلایان به کرونا در این کشور همچنان محدود است ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه داشته باشد.

التمیمی تاکید کرد: با رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن می توان شمار مبتلایان را کم کرد و امیدواریم که در مراسم اربعین رعایت پروتکل ها به شکل صد در صد اجرایی شود.

 

 

 

ارسال نظر