حلقه محاصره مأرب تنگ‌تر شد/ انتقاد «عبدالسلام» از مشوقان جنگ علیه یمن

گفتگوکننده ارشد دولت نجات ملی یمن به‌شدت از کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند در حالی که محاصره ملت یمن و بمباران‌های این ائتلاف علیه ملت یمن را فراموش می‌کنند، انتقاد کرد.

به گزارش تیتر عاشورا به نقل از خبرگزاری تسنیم : «محمد عبدالسلام» گفتگوکننده ارشد دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند در واقع این ائتلاف را به‌سوی غرق شدن بیشتر در باتلاق یمن سوق می‌دهند.

وی افزود: خطاب به کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند می‌گوییم "شما حامی صلح نیستید و متجاوز را به ادامه جنگ و محاصره یمن و  تداوم حملات به یمن تحریک می‌کنید".

عبدالسلام اعلام کرد: عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کاملاً دفاعی است.

وی اضافه کرد: اقدامات ما در راستای دفاع از خود است، تأکید می‌کنیم که عملیات ما کاملاً دفاعی است.

حمله انصار الله به مأرب از سه محور

سلطان العراده استاندار مأرب وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن اذعان کرد: ما ظرف یکسال 18 هزار کشته و دهها هزار نفر زخمی داشتیم. اگر جنگنده‌های ائتلاف نبودند شرایط کاملا متفاوت می شد به ویژه پس از برتری حوثی ها در نبردها.

وی افزود: عربستان نیروهایش را از مأرب خارج کرده است. همچنین امارات سامانه دفاع هوایی خود را خارج کرده است.

العراده تاکید کرد: حوثی‌ها از سه محور به شهر مأرب حمله کرده‌اند.

دشمن نفس‌های آخر خود را می‌کشد

همزمان در تجمع قبیله‌ای که در استان «تعز» برگزار شد بر حضور در جبهه‌های جنگ در واکنش به جنایات وحشیانه ائتلاف سعودی و تداوم محاصره یمن از سوی متجاوزان، تأکید شد.

تجمع‌کنندگان از آزادگان و افراد شریف در یمن خواسته‌اند که صف واحدی علیه متجاوزان تشکیل و جبهه‌ها با مال و نیرو تقویت شود تا کشور از لوث متجاوزان، اشغالگران، مزدوران و مُهره‌های آنها، آزاد و استقلال یمن حفظ شود.

تجمع‌کنندگان مرحله کنونی را بسیار مهم دانستند و اعلام کردند که دشمن نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

در این گردهمایی در تعز همچنین به‌شدت اقدامات جنایتکارانه مزدوران علیه شهروندان بیگناه محکوم شد و پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه‌های جنگ و نیز حملات پهپادی و موشکی به عمق عربستان، مورد تمجید قرار گرفت.

رئیس سازمان اطلاعات یمن: متجاوزان مرد هستند خود به میدان بیایند

همچنین نشستی در استان «ریمه» یمن با حضور «عبدالله الحاکم» رئیس سازمان امنیت دولت نجات ملی یمن برگزار شد.

در این نشست، «فارس الجباری» استاندار ریمه ضمن تمجید از عملیات بازدارندگی6 تأکید کرد: ساکنان ریمه آمادگی برای حمایت کامل از جبهه‌های جنگ با مال و نیرو را دارند.

«حنین قطینه» رئیس امور قبایل یمن هم بر ضرورت ارتباط و ایجاد کانال با فریب‌خوردگان برای بازگردانیدن آنها به راه راست تأکید کرد و گفت که آنها در امنیت خواهند بود.

شیخ «عنان شایع» از بزرگان قبایل ریمه هم گفت: ما ساکنان ریمه بر مقابله با متجاوزان تأکید می‌کنیم. ارتباط با فریب‌خوردگانی که از این استان به صفوف متجاوزان پیوسته‌اند، شروع شده است، فریب‌خوردگان برگردند و ابزاری در دست متجاوزان نباشند.

«عبدالله الحاکم» رئیس سازمان اطلاعات یمن هم ضمن تأکید بر ادامه تماس با فریب‌خوردگان تأکید کرد: روند تحولات مأرب، ضرورت ارتباط با فریب‌خوردگان را طلب می‌کند.

وی متذکر شد: شیوخ و بزرگان باید تلاش‌های خود را تشدید کنند و با فریب‌خوردگان ارتباط بگیرند تا فریب‌خوردگان را بازگردانند.

الحاکم تأکید کرد: پس از اینکه حجت تمام شد کسانی که با بازگشت مخالفت کنند مسئول تبعات اقدام خود هستند و باید شاهد اقدامات کوبنده باشند.

وی افزود: ما خواهان رویارویی با متجاوزان هستیم اما آنها فریب‌خوردگان را به‌جای خود به میدان می‌فرستند.

تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن

جنگنده‌های سعودی مناطق «الظاهر» و  «علاف» در استان صعده را بمباران کردند.

نظامیان سعودی مناطق مسکونی این استان در منطقه «رازح» در مرز با عربستان را نیز هدف حملات راکتی و توپخانه خود قرار دادند.

همچنین منطقه «الصوح» در «قباله نجران» در 5 نوبت، مناطق «مجزر و ماهلیه» در مأرب در دو نوبت و منطقه «صرواح» در این استان در 16 نوبت از سوی جنگنده‌های سعودی بمباران شد.

نقض آتش‌بس در الحدیده ادامه دارد

یک منبع یمنی از تداوم نقض آتش‌بس در الحدیده از سوی متجاوزان خبر داد و اعلام کرد: طی ساعات گذشته 133 بار آتش‌بس نقض شده است که شامل پروازهای جاسوسی و حملات توپخانه‌ای و نیز حملات با آتشبارهای دیگر بوده است.

متجاوزان بیش از بیست گلوله توپ به شرق «حیس» در الحدیده شلیک کردند.

بر اثر تیراندازی مزدوران به منطقه «الناصری» در شهر التحیتا در الحدیده یک دختربچه یمنی به شهادت رسید.

انتقاد از سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی

«علی الدیلمی» سرپرست وزارت حقوق بشر یمن با اشاره به جنایات ائتلاف سعودی علیه زنان یمن، بیان کرد: ما هیچ واکنشی از سوی جامعه بین‌المللی در قبال حقوق زنان و کودکان و آوارگان در یمن با وجود حملات مکرر دشمن سعودی به آنها نمی‌بینیم.

وی افزود: گزارش‌های بین‌المللی آنچه را در یمن می‌گذرد مورد توجه قرار نمی‌دهد بلکه به موضوعات دیگری می‌پردازد.

الدیلمی تأکید کرد: هنگامی که اهداف نظامی در عربستان هدف قرار می‌گیرد سروصدای جامعه جهانی بلند می‌شود و آن را محکوم می‌کنند. هیچ موضع‌گیری‌ای درباره محاصره یمن و بستن فرودگاه صنعا یا افزایش هدف قرار دادن کودکان یا مشکلات اقتصادی که مردم ما از آن رنج می‌برند، نمی‌شود.

 

ارسال نظر