کارشناس یمنی: ریاض و واشنگتن، داعش و القاعده را به یمن فرستادند

یک کارشناس مسائل نظامی و راهبردی گفت که ائتلاف سعودی، تمامی مزدوان جهان را به یمن کشانده و آمریکا آنان را جذب کرده است.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از سه ماه است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان راهبردی مأرب با نیروهای دولت مستعفی و عناصر ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی درگیر هستند.

سرتیپ «عزیز راشد على» کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمن درباره مأرب گفت: «استان مأرب در درجه نخست دارای اهمیت اقتصادی است. به خاطر مرزهای مشترک با عربستان سعودی، اهمیت سیاسی نیز دارد».

راشد علی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که مأرب بر استانهای جنوب شرقی یمن مانند حضرموت، المهره و شبوه که دارای منابع نفتی است، اشراف دارد.

وی ادامه داد، فرستاده آمریکا در یمن در پی این است که نیروهای یمنی در این مناطق پیشروی نکنند؛ زیرا می‌داند که با تسلط بر منابع نفتی مأرب، دولت نجات ملی یمن، درآمد آن را به بانک مرکزی تحویل خواهد داد و سود آن به همه مردم یمن خواهد رسید.

این کارشناس یمنی بر این باور است که اگر دولت صنعاء موفق به انجام این کار شود، باعث خواهد شد که مردم یمن علیه اشغالگران آمریکایی و سعودی دست به اعتراض و تظاهرات بزنند و به پا خیزند.

راشد علی ادامه داد، ائتلاف سعودی، تمامی مزدوان جهان را به یمن کشانده است که القاعده و داعش نیز این افراد هستند که آمریکا آنان را جذب یمن کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا ورود این تروریستها به یمن را تسهیل کرد، خاطر نشان کرد، آمریکاییها می‌دانند که ارتش و کمیته‌های مردمی تصمیم آزادسازی مأرب را اتخاذ کرده‌اند.

این کارشناس یمنی بر این باور است، ارتش و کمیته‌های مردمی بسیار به مأرب نزدیک شده‌اند و هر روز مواضع زیادی را آزاد می‌کنند، ولی ائتلاف سعودی و آمریکا بر روی القاعده حساب ویژه باز کردند.

راشد علی خاطر نشان کرد، القاعده در برابر ارتش و تجربه نیروهای یمنی، چیزی ندارد و به همین دلیل نمی‌توان از آزادسازی مأرب منصرف شد.

وی در پایان تأکید کرد، آزادی مأرب یک تصمیم سیاسی، ملی و حاکمیتی است؛ چرا که یمن به نفت و گاز نیاز دارد و آمریکا هم نفت کشور را غارت می‌کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر