رای الیوم: سید حسن نصرالله امید رژیم صهیونیستی را ناامید کرد

رای الیوم در سرمقاله خود نوشت:سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیروز (سه شنبه) با سخنرانی خود به مناسبت سی امین سالروز تاسیس شبکه تلویزیونی المنار که در آن " شاداب و سرحال" بود، باعث شد تا امید نهادهای سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی به همراه همپیمانان عرب شان به ناامیدی تبدیل شود.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری ایرنا روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن در سرمقاله امروز (چهارشنبه) خود ضمن اعلام این مطلب افزود: دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود که یک ساعت و ده دقیقه به طول انجامید تنها یک بار سرفه کرد که با شوخی و تبسم آن را یک سرفه معمولی توصیف نمود.

بر اساس این گزارش، سید نصرالله در دو سخنرانی اخیر خود برغم داشتن حساسیت فصلی با شجاعت ظاهر شد و در سالروز پیروزی مقاومت در ۲۵ ماه می ( سه شنبه ۴ خرداد ) در حالی که در تمام مدت سرفه می کرد، با اصرار به سخنرانی پرداخت زیرا ۲۵ ماه می هر ساله یادآور شکست رژیم صهیونیستی و آزادسازی جنوب لبنان از تسلط صهیونیست ها است .

رای الیوم تاکید کرد: صهیونیست ها در میان رهبران عرب همواره تنها به سخنرانی های سید حسن نصرالله اهتمام می ورزند و تمامی مطالب ابراز شده در آنها را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند اما دیروز بیش از همه موارد گذشته به سخنرانی وی توجه کردند و متوجه شدند در سخن گفتن از بیماری وی زیاده روی کرده و تا آنجا پیش رفتند که از جانشین احتمالی وی و به طور مشخص از سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله سخن به میان آوردند.

دبیرکل حزب الله لبنان با تشکر و قدردانی از تمامی یاران و هواداران خود که به شکل های مختلف نسبت به او ابراز لطف و محبت کردند، تحولات سیاسی در جهان عرب و در صحنه بین الملل و در داخل لبنان را مورد تحلیل سیاسی قرار داده و به منظور پایان دادن به رنج و محرومیت لبنانی ها در نتیجه قرار داشتن کشورشان در محاصره آمریکا تهدید کرد که اگر دولت لبنان به ناتوانی عمدی خود ادامه دهد در آن صورت محاصره یاد شده را در هم خواهد شکست.

به نوشته روزنامه مزبور سید حسن نصرالله در این سخنرانی تقریبا کوتاه خود در مقایسه با سخنرانی های پیشین وی بر سه نکته اساسی تاکید کرده و تمرکز یافت که عبارتند از:  

اول : دبیرکل حزب الله لبنان با نام بردن از بنیامین نتانیاهو به عنوان یک فرد بحران زده کینه توز نادان و او را از هر گونه ماجراجویی مبتنی بر شعله ور کردن آتش جنگ به منظور باقی ماندن در قدرت برحذر داشت و بر آمادگی لبنان ، حزب الله و محور مقاومت برای هر گونه گزینه احتمالی تاکید کرد.

دوم : سید حسن نصرالله بخش عمده ای از سخنرانی خود را به جنگ یمن و همدستی آمریکا در شعله ور شدن آتش این جنگ به همراه کشورهای آتش افروز و طولانی شدن آن اشاره کرده و ایستادگی رهبران و مردم یمن و به طور مشخص سید عبدالملک الحوثی و قرار گرفتن آنها در کنار مقاومت فلسطین را ستود و به یمنی ها از افتادن در دام توطئه آمریکا که می خواهد بدون لغو محاصره این کشور و پایان دادن به رنج و محرومیت میلیون ها یمنی آتش بس برقرار شود، هشدار داد.

سوم : وی بر پیروزی بزرگ پیش روی مقاومت فلسطین تاکید کرد که فلسطینیان عزم راسخ خود را برای حمایت از قدس و مقدسات با نثار خون خویش جزم کرده اند و اعراب و مسلمانان بدون هیچ شک و تردیدی باید از آنان حمایت به عمل آورند و آنان را تنها نگذارند زیرا آنان در دفاع از اعراب و کرامت و مقدسات شان این گونه جانشفانی می کنند.  

رای الیوم در پایان یادآور شد که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در روز مقاومت در چهارم خرداد تاکید کرد که تعدی و تجاوز علیه قدس و مقدسات مسیحیت و اسلام در آن منجر به یک جنگ منطقه ای خواهد شد و حزب الله در آن تماشاگر نخواهد ماند. دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی دیروز خود این هشدار را به طور نمایان تر و روشن تر بیان کرده و گفت : " همچنان در آرزوی آن هستم که دسته جمعی در مسجد الاقصی نماز برپا داریم. "  

این روزنامه فرامنطقه ای در پایان سرمقاله خود با اشاره به پیروزی اخیر مقاومت فلسطین در نوار غزه تحقق یافتن این آرزو را "قابل دسترس تر" توصیف کرد.

ارسال نظر