افشاگری جدید؛ ژنرال‌های ارشد آمریکا نگران تلاش ترامپ برای کودتا بودند

دو نفر از نویسندگان روزنامه واشنگتن پست در کتاب جدید خود فاش کردند که ژنرال های ارشد آمریکایی نگران بودند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین بعد از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ برای کودتا تلاش کند یا اقداماتی غیرقانونی بکار بندد.

به گزارش پنجشنبه عاشورا به نقل از خبرگزاری ایرنا، براساس چکیده ای از این کتاب که در اختیار شبکه تلویزیونی سی ان ان قرار گرفته است: مایک میلی ژنرال ارشد ستاد مشترک آمریکا و دیگر ژنرال های ارشد آمریکایی نگران بودند که ترامپ یا متحدانش در تلاش برای حفظ او در قدرت کودتا به راه بیندازند.

این کتاب تحت عنوان «خودم درستش می کنم» قرار است سه شنبه آینده منتشر شود و توسط کارول لئونیگ و فیلیپ راکر به نگارش در آمده است.

براساس گزارش سی ان ان، در این کتاب آمده است: میلی و دیگر مقامات ستاد مشترک ارشد در مقطعی به دنبال این بودند که استعفا دهند تا از عمل به دستورات رئیس جمهوری سابق آمریکا شانه خالی کنند چرا که آنها نگران بودند این توطئه ترامپ غیرقانونی یا خطرناک باشد.

این دو نویسنده آمریکایی فاش می کنند که میلی از قرار آماده اتفاقاتی بوده که ممکن بود بعد از انتخابات رخ دهد و با قانونگذاران و دوستانش درباره احتمال بروز کودتا صحبت کرده بود.

این کتاب پشت پرده اوضاع در کاخ سفید در سال آخر ریاست جمهوری ترامپ را نشان می دهد که با بروز همه گیری کرونا، قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس و انتخابات سال ۲۰۲۰ همزمان بود. نویسندگان این کتاب همچنین در مصاحبه ای دو ساعته با ترامپ شرکت داشتند.

براساس گزارش سی ان ان این کتاب همچنین اشاره می کند که میلی همچنین نگران اقدامات ترامپ در روزهای منتهی به حمله به کنگره در ۶ ژانویه (۱۷ دی) بود و ترامپ را رهبری خودکامه قلمداد می کرد که چیزی برای از دست دادن ندارد.

تارنمای هیل نیز با انتشار این خبر سی ان ان گزارش داد تلاش های این رسانه برای ارتباط با سخنگوی ترامپ و رئیس دفتر ستاد مشترک ارتش آمریکا برای اظهارنظر در این زمینه بی نتیجه بوده است.

ارسال نظر