آمریکا همچنان در بحران؛ آمریکایی ها دوباره ماسک می زنند

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ آمریکا در پی افزایش آمار مبتلایان به گونه دلتای کرونا در این کشور و خارج شدن اوضاع از کنترل اعلام کرد افرادی نیز که واکسن کرونا زده اند، باید در مناطق پرخطر ماسک بزنند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ آمریکا گفت در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا، مقررات استفاده از ماسک برای افراد کاملا واکسینه ‌شده، تغییر می‌کند.
این مرکز اعلام کرد شهروندانی نیز که دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند در برخی موارد موظف خواهند شد در مراکز عمومی سرپوشیده  از ماسک استفاده کنند. استفاده از ماسک برای دانش‎آموزان، معلمان و نیروهای آموزشی، در سال تحصیلی آینده، در سراسر آمریکا اجباری خواهد بود.

به گزارش سی ان ان، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه  نیاز به واکسیناسیون را در سراسر دولت فدرال اعلام خواهد کرد. دولت بایدن در حال بررسی ملزم کردن کارکنان دولتی به تزریق واکسن کروناست.
بایدن مهمترین محافظت در برابر گونه دلتای کرونا را واکسیناسیون دانست و بایدن با ترغیب مردم آمریکا به رعایت دستور العمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا درباره ماسک زدن، آن را گام دیگری برای شکست ویروس کرونا دانست.
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد امروز مرکز کنترل و پیشگیری بیماری دوباره تایید کرد که می توانیم با خیال راحت مدارس را در پاییز بازگشایی کنیم هر چند می دانم ماسک زدن برای دانش آموزان ناخوشایند است.


آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی بیماری های عفونی و آلرژی در آمریکا و مشاور بایدن به تازگی در گفتگو با سی ان ان گفت که ایالات متحده "در مسیر اشتباه" پیش می رود زیرا تعداد موارد کووید ۱۹  به ویژه در میان آمریکایی های واکسینه نشده همچنان افزایش می یابد.

آمریکا به علت سو مدیریت دولت قبلی، کانون شماره یک شیوع ویروس کرونا درجهان به شمار می رود و به رغم تلاش ها و وعده های دولت بایدن برای واکسیناسیون سراسری با مقاومت ها در برابر واکسیناسیون و افزایش تعداد مبتلایان مواجه شده است .
بر اساس جدیدترین آمار، تقریباً ۱۶۳ میلیون نفر ۴۹٪ از جمعیت واجد شرایط آمریکا واکسن کووید ۱۹ را تزریق کرده اند. آمریکا از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون همچنان بالاترین آمار ابتلا و مرگ و میر کرونایی را در جهان دارد.

نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز چندی پیش نوشت  از زمان برداشته شدن محدودیت های اجتماعی دوران کرونا در ایالت کالیفرنیا اینک وضعیت ابتلای  شهروندان سیاهپوست آمریکایی ساکن در ناحیه لس آنجلس به کووید-۱۹ و شمار بستری شدگان رنگین پوستان در بیمارستان ها وخیم گزارش می شود.
اگرچه این رسانه آمریکا در این گزارش به دلایل تفاوت شرایط کرونایی برای سیاهپوستان اشاره نکرده، اما موضوع هایی چون نوع کارهای و فعالیت هایی که به سیاهپوستان واگذار می شود، نحوه توزیع واکسن، برخوردار نبودن از شرایط یکسان با سفید پوستان در زمینه های گوناگون مرتبط با پروتکل های بهداشتی و قرنطینه و... از جمله دلایلی است که می تواند شرایط کرونایی را برای رنگین پوستان سخت تر کند.
از همین رو  با شیوع گسترده کرونای دلتا در لس انجلس ماسک درداخل خانه اجباری شده است.
دکتر مونتو دیویس مسئول اداره بهداشت  لس انجلس چندی پیش در نشستی خبری اعلام کرد همه اعضای خانواده در خانه هنگامی که در فاصله یک متری هم هستند باید ماسک بزنند حتی اگر هر دو دز واکسن کرونا را هم زده باشند!​

ارسال نظر