واکنش انصارالله به بیانیه آمریکا درباره مأرب

سخنگوی جنبش انصارالله یمن به درخواست آمریکا برای باز شدن گذرگاه‌های امن با هدف انتقال عناصر مسلح در مأرب واکنش نشان داد و اعلام کرد که چنین درخواستی دلیلی بر وجود ارتباط واشنگتن با داعش و القاعده است.

به گزارش امروز (یکشنبه) عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پاسخ به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا درباره لزوم باز کردن گذرگاه‌های امن در مأرب برای انتقال «غیر نظامیان زخمی» گفت: این درخواست آمریکا خود نشانه‌ای از وجود ارتباط این کشور با داعش و القاعده است.

عبدالسلام در صفحه توئیتر خود نوشت: درخواست آمریکا برای باز شدن گذرگاه‌های امن (جهت انتقال تروریست‌ها) به این معناست که ارتباط محکمی میان واشنگتن با القاعده و داعش که در العبدیه استان مأرب متحمل شکست شده‌اند، وجود دارد.

وی افزود: با نزدیک شدن ما به آخرین پایگاه داعش در مأرب، فریاد آمریکایی‌ها بالا رفته و دم از حمایت از صلح می زنند، در حالی که آنها دشمنان صلح یمن و جهان هستند.

وزارت خارجه ایالات متحده اخیرا همزمان با پیشروی گسترده نیروهای یمنی در مأرب و تسلط بر مناطق مهم این کشور از جمله منطقه راهبردی «العبدیه» اعلام کرده که «حوثی‌ها» باید فورا به منظور انتقال «غیرنظامیان»، گذرگاه‌های امن در مأرب ایجاد کنند.

درخواست آمریکا درباره لزوم باز کردن گذرگاه‌های امن در مأرب برای انتقال «غیر نظامیان زخمی» درحالی عنوان می شود که مردم یمن بیش از شش سال است که در محاصره همه جانبه عربستان، امارات و آمریکا می باشند و طی این سال ها سختی های فراوانی کشیده اند.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی شهید شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

ارسال نظر