راهزنی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری آمریکا

«یونیون پاسفیک» شرکت راه آهن آمریکا مدتی است با معضل دزدی از محموله های باری خود از مبدا بنادر واقع در ایالت کالیفرنیا به سبک غرب وحشی مواجه است و در برخورد با ربایندگان کالا کاری از پیش نبرده است.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، رسانه هایی آمریکایی همچون شبکه خبری سی ان ان و  نشریه آمریکایی فوربس با پرداختن به این خبر از افزایش ۱۶۰ درصدی دستبرد شهروندان آمریکایی به قطارهای باری یونیون پاسفیک خبر می دهند که دراین میان محموله شرکت هایی همچون «فدکس»، خدمات پست آمریکا، «یو.پی.اس» دیگر شرکت پست آمریکا،«آمازون» شرکت تجارت الکترونیکی آمریکا درمیان کالاهای مسروقه دیده می شود.

نشریه فوربس با قدمتی ۱۰۴ سال دراین باره گزارش داد: راه زنی و دزدی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری یونیون پاسفیک از مبدا بنادر واقع در  لس آنجلس و «لانگ بیچ» (Long Beach) در ایالت کالیفرنیا طی ماه ها و سال های اخیر شدت یافته است.

راهزنی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری آمریکا

دستبرد روزانه به ۹۰ کانتیر

تارنمای فوربس در گزارش خود می افزاید:  به گفته مقامات یونیون پاسفیک دزدی از محموله های باری قطارهای این شرکت راه آهن طی سال گذشته ۱۶۰ درصد افزایش داشته و روزانه ۹۰ کانتینر باری از سوی مردم مورد دستبرد قرار می گیرد. این شرکت خط آهن آمریکایی اعلام کرده که خسارت به واگن های آن تاکنون حدود پنج میلیون دلار هزینه به بار آورده است.

 

راهزنی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری آمریکا

ایجاد اختلال در حرکت قطارها

فوربس گزارش داد: در مسیر ۲۰ مایلی که قطارهای باری از بندر طی می کنند تا از شهر خارج شوند از سوی همسایگان که در اطراف خط آهن به سر می برند، اختلال ایجاد می شود و سنسورهای قطار با تصور آنکه مشکلی بروز کرده باعث توقف و یا کند شدن حرکت می شوند که آنگاه مردم به سوی کانتینرهای حامل بار حمله برده و کالاهای موجود را به سرقت می برند.

شبکه خبری سی ان ان نیز دراین باره گزارش داد: شرکت خط آهن یونیون پسفیک که بیش از ۳۲هزار مایل (۵۱هزار کیلومتر) خط آهن را دراختیار دارد از نیروهای امنیتی مخصوص به خود برای حفاظت ازاین خطوط برخودار است و این نیروها با پلیس محلی نیز همکاری دارند.

بنابراین گزارش، طبق قوانین آمریکا چون سرقت به این روش جزء جرایم  سخت نیست، سارقان پس از ۲۴ ساعت از بازداشتگاه آزاد می شوند.

راهزنی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری آمریکا

فوربس دراین باره گزارش داد: حدود ۴۰ درصد از نقل و انتقال کالا در خاک آمریکا از طریق شرکت خط آهن یونیون پاسفیک صورت می گیرد و این دستبردها بر انتقال زنجیره کالا در آمریکا تاثیر می گذارد. نیروهای امنیتی این شرکت ظرف سه ماه گذشته حدود ۱۰۰ نفر از این سارقان را بازداشت کرده اند.

فروش کالاهای دزدی بازار داغی دارد

هردو رسانه آمریکایی به کیت های آزمایش خانگی کووید-۱۹ اشاره می کنند که درمیان کالاهای مسروقه از قطارها دیده می شود .

راهزنی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری آمریکا

 

فوربس دراین باره گزارش داد: فروش کالاهای مسروقه بازار داغی دارد، ازجمله فروش تلویزیون  های دزدی .

 

لس آنجلس درمیان ۵ شهر جرم خیز آمریکا

 

فوربس در پایان افزود: لس آنجلس هم اکنون درمیان پنج شهر جرم خیز آمریکا قرار دارد، شهرهای جرم خیزی دیگر آمریکا سان فرانسیسکو»، «شیکاگو»، نیویورک و میامی اعلام شده اند.

ارسال نظر