پرتاب دو موشک بالستیک، چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از دو هفته

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز (دوشنبه) احتمالا دو موشک بالستیک کوتاه برد را از فرودگاهی در پیونگ یانگ به سمت شرق در چهارمین نمایش قدرت در سال جاری پرتاب کرد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا،ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در پیامی بدون توضیحات بیشتر به خبرنگاران اعلام کرد که پرتابه‌های شلیک شده از فرودگاه سنان در پایتخت کره شمالی را در صبح امروز  ردیابی کرده است.

در این بیانیه آمده است: در حال حاضر، ارتش ما تحرکات مرتبط (کره شمالی) را ردیابی و نظارت می‌کند و وضعیت آمادگی خود را حفظ می‌کند. آخرین پرتاب تنها سه روز پس از پرتاب احتمالا دو موشک بالستیک کوتاه برد توسط کره شمالی به سمت دریای شرق انجام شد که بعداً اعلام شد از روی قطار شلیک شده‌اند.

به نظر می رسد شلیک‌های روز دوشنبه از پیونگ یانگ بر توانایی‌های در حال توسعه کره شمالی برای پرتاب موشک از سکوهای مختلف، از جمله قطارها، پایگاه‌های زیر زمینی و همچنین تاسیسات زمینی تاکید می کند. هفته گذشته، کره شمالی درباره «واکنش قوی‌تر و قطعی‌تر» به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه شش شهروند کره شمالی که در برنامه‌های تسلیحاتی و موشک‌های بالستیک شرکت داشتند، هشدار داد.

کره شمالی همچنین موشک مافوق صوت خود را در ژانویه آزمایش کرد.

گارد ساحلی ژاپن هم اعلام کرد که پرتاب یک موشک احتمالا بالستیک توسط کره شمالی را شناسایی کرده است.

انتهای پیام

ارسال نظر