«محمد مهدی» راهی «رضوان» شد/ پدر شهید: پسرم عاشق خدمت به مردم و تأمین امنیت بود

محمدمهدی رضوان دلاور ۱۹ ساله جوانی که در راه این نظام اسلامی و این بار برای دفاع از امنیت کشور، آسایش و آرامش مردم در راه مبارزه با اراذل، اوباش و فروشندگان مواد مخدر جان خود را تقدیم کرد.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس؛ محمد حسینی: روزی اگر تنها به داستان دهقان فداکار در کتاب‌های درسی باید افتخار می‌کردیم که فانوس در دست جان مسافران یک قطار را نجات داد، امروز ورق ورق تاریخ کشور ما و کوچه پس کوچه‌های هر شهری با وجود هیچ جنگی رنگ و بوی شهادت، ایثار و فداکاری می‌دهد که جوانانی جان خود را بر دست می‌گیرند و برای اسلام و انقلاب رشادت و افتخارآفرینی می‌کنند.

شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت، شهدای ترور، شهدای اقتدار و شهدای خدمت در کنار همه شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با یک هدف و برای اعتلای نام اسلام و انقلاب جان برکفنی کردند.

محمدمهدی رضوان دلاور ۱۹ ساله بچه همین حوالی میدان شهدای تهران یکی از آخرین و اولین جوانانی نیست که در راه این نظام اسلامی و این بار برای دفاع از امنیت کشور و آسایش و آرامش مردم جان خود را تقدیم کرد.

 

پدر شهید: پسرم عاشق خدمت به مردم برای تأمین امنیت بود

گفت‌وگو با پدر شهید در هر شرایطی سخت است و مخصوصا اینکه چند روزی بیشتر از شهادت تنها فرزند ۱۹ ساله‌اش نگذشته باشد، این پدر که مفتخر به تربیت چنین فرزندی است می‌گوید: به دلیل نیت و عشق و علاقه او به خدمت راضی به حضورش در بسیج شدم و من به دلیل وجود حس پدری محمدمهدی را چندین مرتبه امتحان کردم تا بدانم این خواسته او زودگذر است یا حرف‌هایش از ته دل و عاشقانه است.

من محمد مهدی را خیلی دوست داشتم و دارم و با اعتقاد و باور به اینکه هدف او درست و حقیقی بوده با او موافقت کردم و تنها به او گفتم که مواظب خودت باش و اطلاع داشتم که برای برقراری امنیت در لباس بسیجی تلاش می‌کند و برای اینکه مردم در کوچه‌های احساس آرامش کنند جهاد می‌کند.

 

فیلم| صحبت‌های تأثیرگذار پدر شهید رضوان در معراج الشهدا

این پدر شهید عشق فرزندش برای خدمت به نظام، مردم، امنیت و جوانان را برای خود قابل احترام دانسته و با خواهش از مردم اینگونه ادامه می‌دهد: فقط راه شهیدان ادامه داده شود و راه شهدا و مسیر شهادت بر همه واجب است و در جریان کربلا نیز حضرت زینب(س) راه امام حسین(ع) را ادامه دادند و امروز ما این وظیفه را بر دوش داریم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که اجازه ندهیم این راه قطع شود و انقلاب و ولی امر را تنها نگذاریم، اضافه می‌کند: وقتی متوجه شدم تنها فرزندم در راه خدمت به نظام، انقلاب، رهبری و مردم به شهادت رسید با افتخار و سربلندی صحبت می‌کنم و این مصیبت در برابر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) چیزی نیست.

پدر شهید رضوان در ادامه بار دیگر با خواهش از همه مردم برای اجازه ندادن به پایمال کردن خون‌ شهدا می‌گوید: در تمام دوران‌ها همیشه دشمنان و مخالفان وجود دارند و ما امروز اسلام و امنیت اصلی را از ثمره خون فراوان شهدا داریم و در راه خون شهدا و رهبری گام برداریم.

 

شهید راه امنیت

اصحاب کریمی معاون اجرایی سپاه محمد رسول الله(ص) از نحوه شهادت محمدمهدی برایمان گفت که روز پنجشنبه در منطقه هرندی تهران برای اجرای مأموریت اطلاعات و شناسایی مراجعه داشته که در درگیری با اراذل و اوباش بر اثر برخورد جسم سخت دچار سانحه از ناحیه سر می‌شود و به یکی از بیمارستان‌ها انتقال و به دلیل شدت جراحت پس از چند روزی در کما بودن روز دوشنبه ساعت ۸ صبح به شهادت رسید.

عاقبت به خیر شد

به سراغ هم‌محله‌ای ها و دوستانش که رفتیم با این مقدمه از بسیجی دلاور و واقعی این پایگاه می‌گوید: شهید رضوانی فرد با اخلاق، مودب و منظم بوده که در گردان همیشه حضور داشته و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کرد و اگر شهید نمی‌شد از لحاظ اجتماعی، سیاسی، معنوی و فعالیت‌های نظامی آینده درخشانی داشتند هرچند که در این دوره و زمانه خدا او را برگزید و عاقبت به خیر شد.

محمدمهدی با تربیت در دوره‌های ویژه گردان 207 امام علی(ع) در همه صحنه‌های مهم دینی و انقلابی حضور داشته و خدمات شایسته‌ای داشت.

 

دوست شهید‌: به آرزوی خود رسید

مصطفی اینانلو دوست شهید محمدمهدی رضوان درباره نحوه شهادت شهید می‌گوید: همه با شرایط منطقه هرندی به خصوص در سال‌های اخیر آشنا هستند و با اقدامات همکاری سپاه، بسیج و نهادهای مرتبط تا حدود قابل توجهی منطقه از لوث وجود اراذل و اوباش، موادفروشان و قاچاقچیان بیشمار که امنیت و آسایش مردم را به مخاطره انداخته بودند پاک شده و محمدمهدی که از بسیجیان گردان امام علی(ع) سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) بود در ادامه تکمیل اقدامات پاکسازی این منطقه یکی از اراذل و اوباش از پشت به وی حمله می‌کند و بر اثر شدت جراحت در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

دوست دیگر شهید نیز با ابراز دلتنگی برای بهترین وصمیمی‌ترین دوست خود، محمدمهدی را تک پسر خانواده، بسیجی فعال، هیأتی و دوست داشتنی و مشتاق برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) معرفی می‌کند و ادامه می‌دهد محمدمهدی بالاخره به آرزوی خود رسید.

قرار ما فردا صبح

پیکر پاک شهید امنیت محمدمهدی رضوان تا چند ساعت دیگر از ساعت ۹ صبح در محله و میدانی نام آشنا برای شهادت یعنی میدان شهدا و مقابل حسینیه‌ای به نام شهید همت که الگوی بسیاری از جوانان چون محمد مهدی شد، به طرف منزلی در خیابان کفایی امانی که از این به بعد با افتخار منزل شهید خوانده می‌شود بر دستان مردم شهیدپرور و قدرشناس تشییع و از آنجا به سمت قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در کنار مردان آسمانی آرام می‌گیرد.

مراسم سوم شهید محمدمهدی رضوان روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ساعت ۳ تا ۴ و نیم بعدازظهر در حسینیه حضرت زهرا(س) واقع در میدان سپاه برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر