ساخت موزه پیامبر (ص) در اندونزی

اندونزی یک زمین به مساحت بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع را برای ساخت موزه زندگی پیامبر اکرم (ص) در جاکارتا اختصاص داد.

به گزارش عاشورا، اتحادیه جهان اسلام و موزه تاریخ زندگی پیامبر اکرم (ص) در اندونزی پیش از این توافقنامه ای را برای راه اندازی موزه و نمایشگاه هایی در مورد زندگی پیامبر (ص) و جهان اسلام در جاکارتا،پایتخت اندونزی امضا کرده بودند و تازه ترین گزارش ها نشان می دهد که یک زمین ۱۰۰ متر مربعی برای ساخت این موزه اختصاص داده شده است.

در مراسم امضای این توافقنامه دکتر «محمد بن عبدالکریم العیسی»،دبیر کل اتحادیه جهان اسلام و «یوسف کلا»،معاون رئیس جمهوری اندونزی حضور داشتند.

پروژه ساخت این موزه ها در زمینی به مساحت بیش از 100 هزار متر مربع در جاکارتا اجرایی می شود.

اختصاص چنین زمینی نشان دهنده قدردانی اندونزی از این پروژه تاریخی اسلامی است.

در پی امضای این توافق نامه سنگ بنای موزه ها و نمایشگاه های زندگی پیامبر اکرم (ص) گذاشته شد.

این نمایشگاه ها شامل تمام بخش های مهم زندگی پیامبر اکرم (ص) است که با آخرین فن آوری ها ارائه خواهد شد.

توافق نامه امضا شده میان اتحادیه جهان اسلام و موزه تاریخ زندگی پیامبر اکرم (ص) در اندونزی همچنین شامل توزیع بیش از 200 دایرة المعارف و کتاب در مورد زندگی پیامبر (ص) است که توسط اتحادیه جهان اسلام طی سه سال گذشته تهیه شده است.
اتحادیه جهان اسلام پیش از این در یک پیام توئیتری نوشته بود : موزه «زندگی پیامبر و تاریخ تمدن اسلامی» دارای باغ های بسیار زیبا در یکی از پربازدیدترین مناطق شهر جاکارتا است.

العیسی در این باره گفت:جاکارتا تبدیل به اولین شعبه موزه بین المللی مدینه خواهد شد و میزبان رویدادهای مختلف،جلسات بحث،دوره های آموزشی،کنفرانس ها ،همایش ها و سمینارها خواهد بود.

 

 

 

ارسال نظر