یک ۲۲ بهمن متفاوت در ملک سلیمانی/ سروی که ۴۲ ساله شد

امروز جشن ۲۲ بهمن است، جشنی برای همه که مهمان و میزبان ندارد و برای همه ماست، مردم غیور ایران زمین را حتی ویروس منحوس کرونا هم از پای نینداخت و با تغییر در نوع حضور باز هم در صحنه درخشیدند و شکوه ایران را در گوش زمان فریاد زدند.

به گزارش تیتر عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس : امسال ۲۲ بهمن ماه متفاوت از ۲۲ بهمن سال های گذشته است، ۴۲ سال در چنین روزی مردم کشور ایران به خیابانهای شهر و روستایشان می آمدند و یک صدا شعار همدلی سر میدادند و انزجار خود از استکبار و مستکبران جهانی را فریاد میزدند، فریادی از جنس غرور.

و هرساله با طنین‌انداز کردن شعار «لا اله الا الله محمد رسول الله» می‌گفتند که تا پای جان ایستادگی خواهند کرد و آماده جان‌فشانی برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و این را به عینه در تمامی صحنه‌ها بارها و بارها به نمایش گذاشتند.

امروز جشن ۲۲ بهمن است، جشنی برای همه، من و تو ندارد، مهمان و میزبان ندارد برای همه ماست، برای پاسداشت امنیت است و اقتداری که ۴۲ سال است دلیرمردان این مرز و بوم برایمان به ارمغان گذارده اند و ما به نیابت از تمام آن جوانمردان ایستاده ایم و شکوه ایران را در گوش زمان فریاد می‌زنیم...

و در همین راستا و با وجود تفاوت یوم الله امسال با دیگر سالها به خاطر ویروس کووید ۱۹ و رعایت پروتکل‌ها، راهپیمایی ۲۲ بهمن به شیوه دیگر برگزار شد و اینبار مردم حضور پرشور خود را به طریقی دیگر به نمایش گذاشتند به صورت رژه خودرویی و موتوری که از ساعت مقرر و اعلام شده آغاز شد و در طول مسیر نیز گروه‌های موزیک، سرود و فعالان فرهنگی برنامه‌هایی را اجرا کردند.

همچنین برای افرادی که امکان حضور در این مراسم را نداشتند، با ورود به آدرس لینک‌های راهپیمایی مجازی داده شده، امکان پذیر شد.

 

 

شهرکردی ها در کلاس انقلاب حاضری زدند

در سالروز چهل و دومین جشن انقلاب، مردم شهرکرد نیز همگام با سایر شهرهای ایران اسلامی، به خیابان آمدند و با برگزاری راهپیمایی خودرویی و موتوری سالروز پیروزی انقلاب‌شان را جشن گرفتند.

گروه‌های مختلف برای اجرای راهپیمایی خانوادگی و خودرویی و موتوری در ابتدای خیابان کاشانی شهرکرد منتظر فرمان آغاز رزمایش هستند تا از مقابل جایگاه عبور کنند.

اجرای راهپیمایی مشترک بین مردم و نیروهای نظامی یکی از زیبایی‌های انقلاب است که حتی می‌توان آن را به عنوان یک دستاورد انقلاب دانست؛ اینکه مردم در کنار نیروهای انتظامی و نظامی به صورت خودجوش یک راهپیمایی مشترک اجرا می‌کنند خود جای تامل و نوشتن هزارن سطر توضیح دارد.

 

زنگ انقلاب

شاید در هیچ کدام از 42 مورد راهپیمایی 22 بهمن سالیان گذشته سراغ نداشته باشیم که حضور دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان در راهپیمایی کمرنگ شود؛ به تعبیر من این یکی دو ساعت برای نوجوانان زنگ انقلاب است؛ باید در این کلاس درس که در کف خیابان تشکیل می‌شود مشق "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" را تمرین کنند تا آرام آرام آماده شوند برای به دوش کشیدن مسؤولیت انقلاب در سالیان آینده.

امسال هم حضور کودکان و نوجوانان پر رنگ بود، برخی در خودروها در کنار خانواده و برخی هم با دوچرخه‌هایشان در کلاس انقلاب حاضری زدند.

 

یاد حاج قاسم و بغض‌هایی که زیر ماسک‌ها پنهان ماند

جای خالی حاج قاسم در بین مردم ایران عکس‌هایی که در دست مردم یا در پشت شیشه خودروها نصب شده بود حکایت از زنده بودن یاد حاج قاسم در دل ملت ایران بود؛ آری، امروز یاد حاج قاسم در جشن انقلاب زنده بود و به وضوح دیدم که شهدا نمی‌میرند بلکه زنده هستند؛ آری زنده‌تر از قبل...

برگزاری شکوه‌انگیز رژه خودرویی و شناوری 22 بهمن در بندرعباس

همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، راهپیمایی خودرویی، موتوری و شناوری در بندرعباس نیز برگزار شد.

 

22 بهمن امسال با وجود شیوع کرونا و تغییر برنامه‌های برگزاری راهپیمایی با شکوه این روز، در بندرعباس جلوه بی‌نظیری به خود گرفته و هزاران موتورسیکلت، خودرو و شناورهای مردمی در آغاز چهل و دومین سالگرد در بلوار ساحلی بندرعباس، در بلوار ساحلی و خلیج فارس رژه همدلی و ایمان برپا کرده‌اند.

صدها شناور مردمی و نظامی و انتظامی نیز همگام با راهپیمایی خودرویی و موتوری مردم در بلوار ساحلی بندرعباس، به موازات این مراسم در جوار ساحل در خلیج فارس به صف عظمت و اقتدار ملت ایران در 22 بهمن پیوسته‌اند. همچنین بیش از 200 دوچرخه سوار نیز در این مراسم با پرچم‌های باشکوه ایران اسلامی حضور یافته‌اند.

 

از دیگر شهرهای هرمزگان نیز خبر می‌رسد که رژه موتوری و خودرویی 22 بهمن 99 با شکوه ویژه‌ای برگزار شده است.

برگزاری رژه موتوری و خودرویی در  سیستان و بلوچستان سرزمین نخل و کویر

 رژه موتوری و خودرویی همزمان با سراسر کشور به مناسبت ۲۲ بهمن از صبح امروز در تمامی شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا امسال با خودروها، موتورسیکلت ها و دوچرخه هایشان در جشن انقلاب شرکت کردند تا چهل و دومین سالگرد این پیروزی شکوهمند را جشن بگیرند.

 

 

تصویر شهید سلیمانی زینت بخش خودروهای مردم اراک

مردم استان مرکزی هم مانند دیگر استانهای کشورمان در رژه خودرویی و موتوری 22 بهمن شرکت کردند و در جشن عید انقلاب سهیم شدند.

راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه سال 1399 از ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور مردم در قالب کاروان‌های خودرویی و موتوری آغاز شد.

 

همزمان  با این راهپیمایی در اراک در بخش‌ها، شهر و شهرستان‌های استان مرکزی نیز مردم برای شرکت در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن حضور پیدا کردند.

 در شهر اراک نیز مراسم رسمی این یوم‌الله، در میدان مقاومت با انجام جلوه‌های ویژه، ‌حرکت خودروها و موتور، ‌اجرای سرود و سخنرانی برگزار خواهد شد.

مردم شهر اراک با نصب تصویر سردار دل‌ها بر ماشین‌هایشان بار دیگر عشق و ارادت خود به این شهید والامقام را به نمایش گذاشتند.

 

هرچند امسال به دلیل شرایط کرونایی از راهپیمایی گسترده و حضور مردم در خیابان‌ها خبری نبود، اما اقشار مختلف مردم اراک و دیگر شهرستان های استان مرکزی با حضور خودرویی در مسیر پیش بینی شده و سر دادن شعارهای انقلابی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفته و در رژه موتوری و خودرویی شرکت کردند.

مردم در این رژه اعلام کردند تا انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی لحظه‌ای از پای نخواهند نشست.

 

حماسه آفرینی کرمانشاهی ها

مراسم یوم الله پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کرمانشاه هم به علت همه گیری ویروس کرونا به صورت موتوری و خودرویی برگزار شد.

 

عباس سروری، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: حماسه ماندگار حضور با شکوه مردم در راهپیمایی موتوری،  خودرویی و دوچرخه‌سوران در سرتاسر استان در حال برگزاری است.

سروری اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی مردم، مراسم امسال به صورت راهپیمایی موتوری و خودرویی خانوادگی برگزار شد و مردم یک بار دیگر با حضور بی‌سابقه خود به شکلی متفاوت عظمت انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند.

وی اشاره‌ای به آذین‌بندی زیبای خودروها داشت و گفت: به ۴۲ خودرو که آذین‌بندی زیباتری دارند جوایزی اهدا خواهد شد.

 

امروز مردم استان به آذین‌بندی خودروهای خود با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، بوق زدن، روشن بودن چراغ‌های خودرو، حرکت برف‌پاکن، موتورهای دو ترکه و... تجدید خاطره‌ای کردند از شور و شوق ۲۲ بهمن سال ۵۷ و فجری نورانی را برگزار کردند.

امروز مرزداران ایران اسلامی در استان کرمانشاه با عشق به وطن به استقبال ۴۲مین عید انقلاب رفتند و عزت و اقتدار انقلاب را باری دیگر با حضور باشکوه‌ خود به نمایش گذاشتند.

 

حضور چشم‌گیر خودرویی گیلانیان در جشن ۲۲ بهمن

 مردم همیشه در صحنه گیلان، امسال با توجه به شرایط خاص کرونایی، حضور پرشور خودرویی و موتوری را در جشن باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی ثبت کردند.

 

دیار حماسه‌سازان هشت دی نیز از ساعات ابتدایی صبح امروز با حضور پرشور و با بصیرت خود با صورت‌های ماسک‌زده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در جاده فرودگاه سردار جنگل در قالب کاروان خودرویی جشن باشکوه پیروزی انقلاب را پررنگ‌تر از سال‌های گذشته برگزار کردند.

ورود صدها دستگاه خودروی سواری در فرودگاه سردار جنگل با حضور خانواده‌ها با پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران، جلوه‌ای حماسی به جشن باشکوه مردم گیلان بخشید.

 

امروز بسیاری از خودروهای حاضر در فرودگاه پخش آهنگ‌های حماسی و مناسبتی شور جشن انقلاب را مضاعف کردند و نوجوانان دیار میرزا با تکان دادن پرچم‌ ایران حرارت خاصی به مراسم بخشیده‌اند.

علاوه بر شعارنوشت‌های "مرگ بر آمریکا" و "مرگ‌بر اسرائیل" در دست مردم گیلان، تمثال سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی به چشم ‌می‌خورد.

 

 

تکرار حماسه حضور در سمنان دل کویر 

با توجه به شیوع ویروس کرونا راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرهای مختلف استان سمنان هم امسال به‌صورت متفاوت‌تر از سال گذشته و به‌صورت خودرویی و موتوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

خودروها با پوسترها و تصاویری از امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، شهید قاسم سلیمانی و ... مزین شده‌اند و مردم سوار بر خودروها و موتورهای در حال حرکت پرچم ایران را در دست دارند.

در سمنان رژه خودرویی و موتوری راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعت ۱۰ صبح از میدان دریادار همتی آغاز شد و به سمت میدان استاندارد ادامه یافت.

 

در شهرستان شاهرود نیز راهپیمایی خودرویی و موتوری از میدان ۷ تیر به سمت میدان ولایت برگزار شد و مردم بار دیگر نشان دادند که پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

 

بیعت با شهدا

تعدادی از خودروهایی که در مسیر راهپیمایی در حال حرکت هستند، تصاویری از شهدای والفجر ۸ را حمل می‌کنند و تعدادی از موتورسواران نیز عکس شهدای استان سمنان را در دست دارند.

در شهرستان دامغان راهپیمایی خودرویی و موتوری از میدان امام رضا (ع) آغاز شد تا میدان امام حسین (ع) ادامه پیدا کرد و در شهرستان گرمسار هم حرکت نمادین خودروها از میدان انقلاب اسلامی تا میدان امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

مردم بار دیگر ضمن تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهیدان مدافع حرم، مدافع امنیت و شهیدان مدافع سلامت، بر تداوم راه شهدا تأکید کردند.

 

زنجانی ها به میدان آمدند

 

 

راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مناسبت 22 بهمن به صورت موتوری و خودرویی و با حضور خیل عظیم مردم زنجان در اتوبان 22 بهمن این شهر برگزار شد.

جشن و سرور مردم استان اردبیل در جشن انقلاب

راهپیمایی باشکوه مردم غیور و ولایی اردبیل در چهل‌ودومین سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی به شکلی متفاوت از سال‌های قبل؛ با حضور خودرویی و موتوری مردم برگزار شد.

 

از همان اوایل صبح مردم با خودروها و موتورهای خود که به پرچم ایران اسلامی و عکس‌ نوشته‌هایی با مضامین دهه مبارک فجر آذین شده بود، در خیابان‌ها حاضر بودند تا پس از برگزاری سخنرانی مراسم فجر ۴۲، رژه اقتدار خود را به نمایش گذارند.

حضور مقتدرانه مردم در رژه خودرویی و موتوری این پیام را به جهانیان مخابره کرد که در هر حال مردم با بصیرت و آگاهی خود در میدان حاضرند و به دشمنان اجازه نگاه چپ به ایران اسلامی و انقلاب اسلامی را نخواهند داد.

امسال نیز همانند سال‌های گذشته کودکان و نوجوانان به همراه پدران و مادران خود در این رژه اقتدار و جشن پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شده و صحنه‌های ماندگار و زیبایی را خلق کردند.

 

مردم انقلابی استان اردبیل هم‌پای دیگر شهرها در صحنه حاضر شدند تا با وجود تمامی سختی‌ها و فشارهای اقتصادی بار دیگر بر آرمان‌های انقلاب اسلامی تاکید کنند و  مشت‌های گره کرده خود را بر دهان یاوه‌گویان زنند.

منطق ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی جمهوری اسلامی زبانزد است

علی نیکزاد، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه جشن ۴۲ که در میدان ارتش اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی هم‌چنان وفادار به آرمان‌های الهی و انسانی و دفاع از مظلوم است و در عرصه مبارزه با اسکتبار و استسمار ثابت قدم بوده و در عرصه حق خواهی بی‌بدیل است.

وی افزود: انقلاب اسلامی تحول عظیم، بزرگ و روبه جلو در منطقه است و پس از ۴۲ سال از شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا به امروز استکبار در پی خشکاندن ریشه‌های انقلاب اسلامی بوده که به برکت مجاهدت‌های علمی سرداران بزرگی چون تهرانی مقدم‌ها، مجاهدت دفاعی فرزندان غیور لشکر عاشورا و فرماندهان بزرگی چون حاج قاسم سلیمانی تمام توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شده است.

 

خروش شهر‌ستان‌ها همزمان با مرکز استان

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۹ و جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرشور و پرحرارت ولی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته با حضور اقشار مختلف مردم در شهرستان‌های خلخال، مشگین‌شهر، سرعین، نیر، نمین، پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی، کوثر، اصلاندوز، ثمرین، هیر، ارشق، لاهرود، فخرآباد، قصابه، مرادلو، کورائیم، اسلام‌آباد، تازه‌‌کند، جعفرآباد، عنبران، آبی‌بیگلو، انگوت، موران، شاهرود، خورش‌رستم و فیروزآباد نیز برگزار شد تا کل استان اردبیل یک‌صدا و یک‌دل ندای «آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی» سر دهد.

 

خلق حماسه مردم دیار علویان در صحنه‌ای که پیوسته به‌جاست

مردم ولایت‌مدار و انقلابی مازندران یوم الله ۲۲ بهمن امسال را به‌دلیل کرونایی بودن حال و هوای استان در راهپیمایی مجازی و خودرویی شرکت کرده و بار دیگر میزان اردات خود را نسبت به امام راحل و خط رهبری نشان دادند.

 

 

مردم ۱۰۰ درصد پای انقلاب هستند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ملت ایران بیش از ۲۲۰هزار نفر از بهترین عزیزان خود را به مسلخ عشق بردند تا بتوانند عزت ملی خود را حفظ کنند، گفت: اما نکته‌ مهمی که وجود دارد این است که هدایت‌ها و تدابیر رهبری بر دو بخش است که یک بخش آن متوجه مردم و بخشی دیگر متوجه مسؤولان است آنچه که در ارتباط با مردم بوده ۱۰۰ درصد اجرایی شده و بخش دیگر در ارتباط با مسؤولان با کاستی‌هایی مواجه شده است که لازم است در این زمینه اهتمام صورت گیرد

 

بوسه عشق بر پرچم ایران؛ اقدام زیبای شهروند ساروی

یک شهروند ساروی برای ادای احترام به پرچم سه رنگ کشورمان در میدان امام خمینی (ره) پرچمی که نشان از خون سرخ شهدا دارد را بوسه عشق می‌زند.

حضور پرشور و بانشاط تبریزی‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مردم ولایت‌مدار آذربایجان به ویژه تبریز بار دیگر با حضور پرافتخار خود در خیابان‌های شهرهای مختلف این استان، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به شکلی متفاوت جشن گرفتند و معنای حقیقی ایستادگی و شجاعت را روایت کردند.

در این مراسم که به دلیل شیوه ویروس کرونا با اتومبیل، موتور و دوچرخه انجام شد، شرکت‌کنندگان در راهپیمایی، وسایل موتوری و خودرویی خود را به شعارهای انقلابی، تصاویر امام (ره) و رهبری و تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی مزین کرده‌اند و جلوه‌ای ویژه به مراسم امسال داده‌اند.

حضور خانواده معظم شهدا به همراه تصاویر زیبایی از شهیدان، زینت‌بخش این مراسم است.

خیابان‌های اطراف مصلی امام خمینی(ره) ، میدان ساعت و پیاده راه ارک تبریز، امروز در چهل و دومین سالگرد طلوع انقلاب، میعادگاه کسانی بودکه با خودروهایشان و به شکل خانوادگی برای بزرگداشت بنیانگذاری نظام اسلامی به سمت آن حرکت کردند.

شرکت‌کنندگان در رژه خودرویی و موتوری جشن ۲۲ بهمن در آذربایجان م‌شرقی، وسایل نقلیه خود را به گل و کاغذ نوشته‌هایی با مضمون شعارهای انقلابی مزین کرده بودند.

همچنین مردم مناطق مختلف تبریز از  قبیل جاده ائل گلی، شهرک باغمیشه و مناطق مرکزی شاهد برگزاری رژه خودرویی برای گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.

پرچم‌های سه رنگ ایران بر فراز خودروهای مردم آذربایجان‌شرقی در رژه یوم الله ۲۲ بهمن خودنمایی می‌کرد.

در اقدامی‌متفاوت رژه اسب‌سواران هم در کنار راهپیمایی خودرویی و موتوری در میدان ائل گلی تبریز برگزار شد.

پایان پیام/

 

ارسال نظر