آمریکا و ۳ کشور اروپایی برجام را به‌سوی مرگ کشاندند/ ایران سناریوی جدیدتری دارد

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل سیاست مذاکراتى اروپا و عدم تلاش جدى براى لغو تحریم‌هاى یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران را فرصت‌سوزى خواند و تأکید کرد جمهوری اسلامی سناریوهای جدیدتری دارد.

به گزارش تیتر عاشورا به نقل از خبرگزاری تسنیم :  حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با یسپر وار، سفیر دانمارک در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار در خصوص مسائل و موضوعات مختلف از جمله لزوم گسترش مناسبات و ارتباطات پارلمانى فی‌مابین مجالس دو کشور و برخى تحولات منطقه و جهان، به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

توسعه مناسبات همه‌جانبه پارلمانی، همکاری کمیسیون‌هاى تخصصى و گروه‌های دوستی پارلمانی، تبادل هیئت‌ها و همچنین توسعه همکارى‌هاى اقتصادی فی‌مابین، از جمله مسائل دوجانبه مورد تأکید طرفین در این دیدار بود.

امیرعبداللهیان با انتقاد از بى‌عملى سه کشور اروپایى مذاکره‌کننده در برجام، تأکید کرد که آمریکا و سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه با رفتار خود، برجام را به‌سوى مرگ کشاندند.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در پایان سیاست مذاکراتى اروپا و عدم تلاش جدى براى لغو تحریم‌هاى یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران را فرصت‌سوزى خواند و خاطرنشان کرد: چنانچه تحریم‌هاى ایران لغو نشود و طرف‌هاى مقابل به تعهدات خود عمل نکنند، جمهورى اسلامى ایران سناریوهای جدیدتری دارد.

سفیر دانمارک در تهران: عمل به تعهدات برجامی از سوی همه طرف‌ها ضروری است

یسپر وار، سفیر دانمارک در تهران نیز در این دیدار، علاوه بر تأکید بر همکارى‌هاى رو به رشد دانمارک با جمهورى اسلامى ایران و اشاره به اهمیت همکارى‌هاى پارلمانى، مواضع کشور متبوعش در حمایت از توافق برجام و لزوم حفظ و احیاى آن از سوى همه طرفها با عمل به تعهداتشان را تشریح کرد.

 

ارسال نظر