۵ توصیه نماینده چابهار به کابینه دولت رئیسی

نماینده مردم چابهار در مجلس خطاب به کابینه سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی نسبت به مدیریت بحران آب در کشور، توجه به مرزنشینان، کنترل تورم، تأمین کالاهای اساسی و تسریع در روند واکسیناسیون توصیه کرد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا،معین الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا در توصیه هایی به کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه وزراء دولت جدید، مرزنشینان را فراموش نکنند، اظهار کرد: هم‌اکنون آسیب جدی به اعتماد مردم نسبت به قوه مجریه وارد شده است، در واقع دولت سید ابراهیم رئیسی فرصت زیادی برای ترمیم این آسیب ندارد. دولت بعدی باید همه تلاشش را جهت رفع مشکلات عدیده‌ای که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کند، خرج کند.

نماینده مردم چابهار در مجلس با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا تأکید کرد: انتظارم از کابینه این است که روند واکسیناسیون آینده را سرعت بخشد. برخی از کشورهای به ظاهر دوست در بحران کرونا ثابت کردند که در کنار ما نیستند. منظورم مشخصا با دو کشور روسیه و چین است. در روابط بین الملل، نگاه به شرق درست است، اما نباید بگونه‌ای باشد که سیاست «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» را دچار چالش کند.

وی افزود: از یک طرف قرار بود روسیه ۶۴ میلیون دوز واکسن به ما بدهد اما فقط ۲ میلیون داده است؛ از طرف دیگر اعتبار مالی که چین برای صادرات واکسن سینوفارم از ما طلب می‌کند، بسیار هنگفت است. برخی کشورها مثل ژاپن بیشتر توانستند در کنار ما قرار بگیرند. از وزارت امور خارجه سید ابراهیم رئیسی می‌خواهم به این موضوع دقت کند.

"مدیریت بحران آب و اجرای طرح‌های آبی بلاتکلیف"

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس یازدهم با اشاره به مسئله آب و تنش‌های اجتماعی ایجاد شده در شهرهای مختلف کشور گفت: مردم هرگز اجازه نمی‌دهند که ضد انقلاب از اعتراضات سوء استفاده کنند اما به  هر حال دچار بحران آب هستیم. آنچه در خوزستان می‌بینید به مراتب از وضعیت سیستان و بلوچستان بهتر است. انتظار دارم دولت سید ابراهیم رئیسی گام‌های مهمی جهت مدیریت بحران آب بردارد و طرح‌های کارآمد آبی را اجرا کند چرا اکثر این طرح‌ها از نظر منابع مالی به مشکل اجرایی برخوردند.

سعیدی با بیان اینکه به لحاظ ذخیره کالاهای اساسی دچار مشکل و چالش هستیم، گفت: دولت سید ابراهیم رئیسی باید نسبت به تأمین کالاهای اساسی حساس باشد و طبق وعده‌ها به وضعیت تورم در کشور رسیدگی کند. مجلس شورای اسلامی تعامل سازنده‌ای با دولت آینده خواهد داشت اما این نافی انجام مسئولیت نیست. در عین حال که تلاش برای تعامل سازنده خواهیم داشت اما از مواضعی که‌ ما را در رأس امور قرار می‌دهد، بازنخواهیم گشت.

انتهای پیام

ارسال نظر