وزیر دفاع در دیدار با معاون رییس جمهور ونزوئلا؛

روابط ایران و ونزوئلا راهبردی، عمیق و برادرانه است

روابط ایران و ونزوئلا راهبردی، عمیق و برادرانه است

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران روابط دو کشور ایران و ونزوئلا را راهبردی عمیق و برادرانه دانست و بر تقویت همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های صنعتی و علمی با محوریت بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش روز پنج شنبه عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، روابط عمومی وزارت دفاع: امیر سرتیپ امیر حاتمی امروز - پنج شنبه ۱۴ مرداد - و پیش از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با همتای ونزوئلا خود ریکاردو منندز پیریتو معاون رییس جمهوری ونزوئلا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار به اراده سیاسی قوی مقامات عالی رتبه ۲ کشور برای توسعه همکاری ها و دستیابی به افق روشن برای تعمیق روابط آینده دو کشور اشاره کرد و افزود: سیاست قطعی و اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال کشور دوست انقلابی و ضد استکباری ونزوئلا تقویت بیشتر مناسبات است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران بر لزوم تقویت همکاری‌های دوجانبه و تلاش هر دو کشور برای دستیابی به توافقات فیمابین تاکید کرد.

معاون رییس جمهوری ونزوئلا نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط با جمهوری اسلامی ایران برای ونزوئلا از اولویت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است افزود: بسیار خرسندیم که روابط دو کشور در سال‌های اخیر رو به توسعه بوده و امیدواریم این روابط با برگزاری اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور روز به روز توسعه یابد.

براساس این گزارش، در این دیدار که تعدادی از مقامات و مسوولان دو کشور در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی حضور داشتند، روند همکاری‌های دو کشور در چارچوب کمیسیون مشترک مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای ارتقای همکاری ها در حوزه های مختلف و تبادل نظر شد و محورهایی همکاری‌های دوجانبه بررسی شد.

حوزه‌های انرژی شامل نفت، نیروگاهی ، معدن، علوم و فناوری ، صنایع غذایی ،شیلات ،خودروسازی و همکاری های بانکی و مالی بهبود یافته و راهکار ها و ساز و کارهای لازم برای توسعه این همکاری‌ها و بخصوص ورود بخش خصوصی و حمایت سیستم بانکی دو کشور از فعالیت ها مشترک از جمله موضوعات این دوره از مذاکرات بود.​

ارسال نظر