رییسی تهران را به مقصد دوشنبه ترک کرد

رییس‌جمهوری پس از مراسم بدرقه رسمی و برای حضور در نشست سازمان همکاری‌های شانگهای، تهران را به مقصد دوشنبه پایتخت تاجیکستان ترک کرد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز پنج شنبه به دعوت رسمی رییس‌جمهور تاجیکستان و به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با بدرقه محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری، عازم دوشنبه شد.

رییسی در نخستین سفر خارجی‌اش، به دعوت رسمی «امام‌علی رحمان» همتای تاجیک خود و برای شرکت و سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به این کشور سفر می کند.

سازمان همکاری شانگهای سال ۲۰۰۱ میلادی با هدف مقابله با تروریسم و افراط گرایی و همکاری فزاینده اقتصادی ایجاد شد و جمهوری اسلامی ایران تاکنون یکی از اعضای ناظر آن بوده است.

آیت الله رئیسی در این سفر علاوه بر شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، دیدارهای دوجانبه‌ای نیز با سران و روسای هیات‌های حاضر در این اجلاس خواهد داشت.

وزرای امور خارجه، نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دادگستری رییس جمهور را در سفر به تاجیکستان همراهی می‌کنند.

رییس‌جمهوری همچنین پس از شرکت در اجلاس شانگهای، پیرو دعوت رسمی رییس جمهور تاجیکستان، دیداری ۲ جانبه با همتای تاجیک خود خواهد داشت و هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور در جلسات مشترک راهکارهای توسعه مناسبات را بررسی می کنند.

ارسال نظر