تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بازگشت سریعتر مردم به زندگی عادی کمک می‌کند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی کمک به تسریع در پایان کرونا و بازگشت مردم به زندگی عادی خواهد بود.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ،عباس گودرزی  با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه با توجه به واکسیناسیون، اظهار کرد: یکی از نگرانی ها با توجه به اینکه این روزها سنین مختلف واکسن دریافت می کنند، این است که ساده انگاری در مواجهه با کرونا ایجاد شود و مردم پروتکل ها را جدی نگیرند و محدودیت ها را هم کنار بگذارند، در حالی که ما باید کشور را از لوث وجود کرونا نجات دهیم و جشن پایان کرونا بگیریم و همه واکسینه شوند، بعد در آن ایام در چارچوب های مشخصی بتوانیم شرایط را به روال عادی برگردانیم.

وی در ادامه بیان کرد: طبق نظر کارشناسان، تزریق واکسن به معنای عدم ابتلای صددرصدی به کرونا نیست و چنانچه رعایت نشود ممکن است فردی که واکسن زده باز هم مبتلا شود، کما اینکه مواردی را داشتیم که کارشان از لحاظ سلامتی به جاهای باریک کشیده شده است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر سزاوار نیست که جامعه پزشکان و پرستاران بیش از این به خاطر خوشگذرانی ها و تفریحات عده ای بخواهند هزینه دهند، چون به اندازه کافی در این دو سال سختی کشیده اند و شرایط زندگی برای آنها بسیار بغرنج و سخت سپری شده است. بنابراین شایسته است که همه همکاری کنند و عقل حکم می کند که خوشی و شادی کوتاه مدت را به رفاه پایدار ترجیح ندهیم.

نماینده مردم بروجرد یادآور شد: دو سال همکاری، مراقبت و تعامل شده و شایسته است که تا پایان مرحله واکسیناسیون کامل اقشار و مقاطع مختلف سنی و اعلام دستورالعمل های بعدی توسط متولیان بهداشت و درمان، مردم این همکاری را ادامه دهند چون طبعا در درازمدت به نفع کل جامعه خواهد بود.

گودرزی در پایان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: نباید به جهت اینکه حالا دو سالی از قضیه کرونا گذشته، موضوع برای ما به یک مساله عادی تبدیل شود. عادی سازی در بحث کرونا مساله را حل نمی کند. با نادیده گرفتن این مساله مشکلی حل نخواهد شد، بلکه مساله از حالت ساده به وخیم و پیچیده تبدیل خواهد شد و ممکن است که زمینه خسارات جدی تری را برای اقشار مختلف مردم جامعه ایحاد کند، لذا تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی کمک به تسریع در پایان کرونا و بازگشت مردم به زندگی عادی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال نظر