اسلامی: نیروهای مسلح باید همیشه در مرز دانش حرکت کنند

رییس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: نیروهای مسلح و موسساتی که در حوزه دفاع و امنیت مسوولیت دارند، باید همیشه در مرز دانش حرکت کرد تا هر حرکت کسانی که تکلیف خود را در ناامن‌سازی دنیا می‌دانند، خنثی کنند.

به گزارش روز شنبه عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی‌سازی سپاه، آسایش ملت و جامعه را در پیوند دائمی با امنیت دانست، گفت: نیروهای مسلح و موسساتی که در حوزه دفاع و امنیت مسوولیت دارند، باید همیشه در مرز دانش حرکت کنند تا هر حرکت کسانی که تکلیف خود را در ناامن‌سازی دنیا می‌دانند، خنثی کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: تحقق این موضوع جز با ارتقای توانمندی‌ها در حوزه تکنولوژی و سیستم‌های شناسایی میسر نمی‌شود، براین اساس، محقق ساختن موضوع مورد اشاره اقدامی است که می‌توان آن را زیبنده جهاد خودکفایی دانست و جهاد خودکفایی با این دیدگاه به موضوع ساخت دستگاه‌های چک و خنثی‌سازی اقدام کرده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: در این راستا سازمان انرژی اتمی کشور در بخش مربوط به حوزه فناوری‌های پیشرفته از این‌گونه پیشرفت‌ها هم پشتیبانی و هم بهره‌برداری خواهد کرد تا تلاشگران این عرصه بتوانند در حوزه کشف و مقابله با تهدیدات از تکنولوژی‌های نو استفاده کرده و از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا نمایش ربات‌ها با قابلیت‌ها و توانمندی‌های متنوع، انبوه خودرو پیشرو چک و خنثی سازی، انواع گیت‌ها و آشکارسازها، متلاشی کننده‌های بمب، تله و ایکس ری‌های پرتابل بومی از جمله دستاوردهای به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.

نمایشگاه راهبردی خودکفایی سپاه به اهتمام معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه برپا شده است و این تجهیزات به یگان‌های امنیتی سپاه الحاق خواهد شد.​

ارسال نظر