استعمارگران در جنگ نرم می‌خواهند ملت ما را از استعدادشان غافل کنند

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه استعمارگران در جنگ نرم می‌خواهند ملت ما را از استعدادشان غافل کنند، فرمودند: وقتی که غفلت از توانایی خود بر ملتی حاکم شد غارت آن ملت آسان می‌شود. غفلت مقدمه‌ غارت است، غارت افزایش دهنده‌ غفلت است. غفلت و غارت باهمدیگر همراهند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، حضرت‌آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی فرمودند: آن چیزی که نخبه را نخبه می‌کند، صرفاً استعداد و ظرفیت ذهنی نیست. خیلی‌ها هستند استعداد دارند، ظرفیت ذهنی هم دارند و این ضایع میشود. اصلاً بروز پیدا نمی‌کند یا از او هیچ استفاده‌ مناسب و شایسته نمیشود و تبدیل به نخبه نمی‌شود.

 ایشان اضافه کردند: آن چیزی که نخبه را نخبه میکند، علاوه‌ بر استعداد و ظرفیت ذهنی، قدرشناسی از این حقیقت و از این نعمت است. این باید قدرشناسی بشود و براساس او کار و تلاش انجام بگیرد.

استعمارگران در جنگ نرم می‌خواهند ملت ما را از استعدادشان غافل کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: کشور ما از لحاظ استعداد ذهنی از متوسط جهان بالاتر است این ادعا نیست، این چیز ثابت شده است و مسلم است یعنی بالقوه‌ کشور ما نخبه است، ملت ما بالقوه نخبه است.

 رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: یک بخش مهم جنگ نرم استعمارگران هم امروز و هم همیشه، که امروز هم هست، در گذشته هم بیشتر بوده، عبارت است از اینکه ملت را - حالا ملت ما را یا هر ملتی را که دارای استعدادی است- از استعداد خودش غافل کنند، او را بی‌اعتنا کنند به آن استعداد یا حتی به وضعی برسانند که خود او منکر این استعداد بشود.

 ایشان گفتند: وقتی که غفلت از توانایی خود بر ملتی حاکم شد غارت آن ملت آسان می‌شود. غفلت مقدمه‌ غارت است، غارت افزایش دهنده‌ی غفلت است. غفلت و غارت باهمدیگر همراهند. 

 ادامه دارد 

ارسال نظر