فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد:

الحاق سه شناور جدید به نیروی دریایی سپاه

الحاق سه شناور جدید به نیروی دریایی سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از الحاق سه شناور یه این نیرو در سال‌جاری خبر داد و درباره درگیری‌ با نیروهای آمریکایی‌ در خلیج فارس، گفت: در نبرد مستقیم تاکنون ۹ سیلی به یاد ماندنی به آمریکایی‌ها زده‌ایم بطوریکه سیادت ایران در عرصه دریایی را به خوبی متوجه شده اند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ،  سردار دریادار پاسدار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفتمین اجلاسیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی که در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان (لانه جاسوسی سابق)، گفت: اهمیت خلیج فارس را جوانان باید بدانند و اینکه کشورمان دارای منابع و ظرفیت های مهم در خلیج فارس است و از اهمیت جغرافیایی بسیار بالایی برخوردار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: البته همین  اهمیت‌ها موجب شده تا آمریکایی‌ها چشم طمع به منابع عظیم این منطقه داشته باشند و با تحمل هزینه های گزاف و سختی‌های فراوان به خلیج همیشه فارس بیایند.

دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه از بدو تاسیس دوشادوش همرزمان غیور نیروی دریایی ارتش توانسته اند به خوبی از منابع و منافع جمهوری اسلامی در خلیج فارس و دریای عمان حفاظت کنند.

وی افزود: ما در نیروی دریایی سپاه برای دفاع از حریم کشور عزیزمان در خلیج فارس  تاکنون ۹ شهید در نبردهای مستقیم با آمریکایی‌ها تقدیم نظام اسلامی کرده‌ایم. البته در درگیری‌هایی که با آمریکایی‌ها داشتیم، برخی از آنها بنا بر ملاحظاتی تاکنون رسانه‌ای نشده است. ما به ازای ۹ شهید تقدیمی در نبرد مستقیم با آمریکایی‌ها، توانستیم با لطف خدای متعال، ۹ سیلی به یاد ماندنی به آنها بزنیم و آنها امروز به خوبی سیادت جمهوری اسلامی در عرصه دریایی متوجه شده اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی  ایران در جنوب کشورمان در خلیج فارس و دریای عمان بیشترین سواحل را دارد، افزود: به علت جانفشانی شهدای والامقام و مجاهدت رزمندگان ادامه دهنده راه شهدا، دیگر هیچ‌ کس نمی‌تواند نام خلیج فارس را تغییر دهد؛ امروز تمام شناورها هنگام ورود به خلیج فارس در تنگه هرمز با «إعمال کنترل باند دریایی» مورد کنترل ورود و خروج قرار می گیرند. نخستین جزیره در ورودی تنگه هرمز، جزیره  لارک است و وقتی به عمق خلیج فارس وارد می‌شویم، سه جزیره استراتژیک بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را داریم به نحوی که وقتی هر شناوری وارد خلیج فارس می‌شود، باید از مقابل این جزایر کشورمان عبور کند؛ البته هیچ‌کدام از شناورهای کشور امریکای متجاوز و همپیمانان پوشالی آن، از منطقه یادشده عبور نمی‌کنند؛ و آنها به محض ورود، از آبراه‌های بین‌المللی عبور می‌کنند و وارد آب‌های ما نمی‌شوند.

دریادار تنگسیری افزود: در هشت سال دفاع مقدس وقتی عراق با آن همه تجهیزات و کمک هایی که به آن می شد  در مقابل ایران مستأصل شد، آمریکایی‌ها بصورت مستقیم  به‌منظور حمایت از ارتش صدام، از سال ۱۳۶۶ وارد درگیری مستقیم با ایران در خلیج فارس شدند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس، هواپیمای عراقی با ناو آمریکایی «استارک» ارتباط داشت و به وسیله این شناور چک می‌کرد که آیا فضای منطقه «کلیر» است، یا شناوری از ایران در منطقه وجود دارد یا خیر؛ اما با این حال، هواپیمای عراقی اشتباهی این ناو را مورد اصابت قرار داد و طی آن ۱۱ نفر از پرسنل این ناو کشته شدند.

سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه در دفاع مقدس از موشک‌های قدیمی چینی «اچ وای تو» استفاده می‌کرد و با استفاده از این موشک‌ها که عراقی‌ها هم از آن داشتند، اولین سیلی ایران به نفتکش «سانگاری» آمریکا زده شد و پس از آن حمله به شناورهای «سی اور سی تی» و «بریجتون» و ناو «ساموئل»، انهدام یک بالگرد توسط گروه شهید مهدوی و بالگردی دیگر در حوالی جزیره بوموسی، اسارت چهار نفر از تفنگداران آمریکایی با ۲ نفر خدمه کویتی و مورد آخر، توقیف نفتکش در ماه جاری سیلی‌های دیگری بود که توسط ایران به آمریکا زده شد و در خصوص این نفتکش، آمریکایی‌ها علی‌رغم تلاشی که داشتند، نتوانستند موفق شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین از الحاق سه شناور جدید به این نیرو در سال جاری خبر داد.

ارسال نظر