دنبال معرفی کارکردهای انرژی هسته‌ای در زندگی مردم هستیم

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: عملیاتی کردن قابلیت‌های انرژی هسته‌ای در حوزه‌های مختلف که می‌تواند به زندگی مردم کمک کند را در دستور کار قرار داده‌ایم و دنبال آن هستیم کارکردهای انرژی هسته‌ای را در زندگی مردم معرفی کنیم.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ،  محمد اسلامی در حاشیه بازدید از غرفه صنایع وابسته وزارت دفاع در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، گفت: ظرفیت انسانی کشور ما و ظرفیت‌ها برای توسعه پژوهش و فناوری گسترده است. نکته قابل توجه این است که این تحقیقات و پژوهش‌ها تبدیل به موتور محرک صنعتی شود و بتواند فرمان‌پذیری صنعت را محقق کند.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: آنچه در این نمایشگاه ارائه شده بسیار خوب و لذت بخش است و اکثر آن‌ها مورد نیاز کشور است. ما امروز در حال برنامه ریزی هستیم تا مردم بتوانند از فناوری هسته‌ای در حوزه‌های مختلف بهره‌مند باشند.

اسلامی، استفاده از فناوری هسته‌ای را در عرصه‌های مختلف کشاورزی موجود را عامل تحول در این عرصه‌ها دانست و گفت: استفاده از فناوری هسته ای می تواند به ارتقای کیفیت و سلامت آب و خاک کمک کند و باعث می‌شود ما مزرعه ای با بهره‌وری بالا و محصولات سالم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم کارکردهای انرژی هسته‌ای را بر زندگی مردم معرفی کنیم، گفت: عملیاتی کردن قابلیت‌های انرژی هسته‌ای در حوزه‌های مختلف که می‌تواند به زندگی مردم کمک کند را در دستور کار قرار داده‌ایم. البته اقدامات خوبی از ۲۰ سال گذشته آغاز شده اما این اقدامات در حد تحقیقات باقی مانده است. ما امروز گفتگوهایی انجام دادیم و با سنگ‌بنایی که گذاشته‌ایم، می‌خواهیم این دستاوردها را در سطح وسیع و تولید گسترده دنبال کنیم.

ارسال نظر