فراخوان سومین جایزه "مریم میرزاخانی"/آخرین مهلت ارسال گزارش فعالیت

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) را برگزار می‌کند.

به گزارش عاشورا به نقل از ایسنا، این اقدام به منظور تجلیل از نقش برجسته بانوان نخبه و فعال دانشگاهی انجام می‌شود. شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های زنان در حوزه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی به منظور اثربخشی مضاعف آنان در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور؛ توجه به نقش ارزنده زنان و معرفی ظرفیت های موجود جامعه علمی زنان؛ تلاش برای افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی بانوان و الگوسازی شخصیت های موفقی همچون دکتر مریم میرزاخانی برای زنان نخبه و فعال دانشگاهی، از جمله اهداف برگزاری آن مطرح شده است.

این جشنواره در یک بخش رقابتی و در دو مرحله برگزار می شود. محورهای رقابتی در سه بخش: الف) شاخص های علمی، ب) شاخص های فرهنگی و اجتماعی و ج) بخش اجتماعی، برنامه ریزی شده است.

بانوان داوطلب در سه رده سنی می توانند در جشنواره شرکت کنند: الف) بانوان زیر ۴۰ سال، ب) بانوان ۴۰ تا ۶۵ سال و ج) بانوان بالای ۶۵ سال.
بخش علمی این جشنواره در گروه‌های: علوم انسانی، علوم پایه، فنی- مهندسی، هنر و معماری، گروه کشاورزی، دامپزشکی و محیط زیست و گروه علوم پزشکی برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان در جشنواره باید گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی و اجتماعی خود به همراه مستندات تایید کننده آن را تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹ از طریق سامانه جشنواره به آدرس http://wsfestival.ir ارسال کنند.

برگزیدگان، پس از داوری مستندات ارسالی، تا تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۹ معرفی می‌شوند. مراسم اختتامیه این جشنواره در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد که در آن، به برگزیدگان هر یک از حوزه‌های رقابتی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود.

 متقاضیان شرکت در این جشنوراه ملی می‌توانند برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سامانه جشنواره مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۲۲۳۳۲۸۴ تماس بگیرند.

بر اساس اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این جشنواره معتبر و مشمول امتیاز بند ۱۵ جدول ۳-۱ و بند ۱۶ جدول ۳-۲ آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی است.

 

ارسال نظر