حجت‌الاسلام خاموشی به‌زودی رئیس سازمان اوقاف می‌شود

به زودی طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام «سیدمهدی خاموشی» به عنوان رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حکم می‌گیرد.

به گزارش عاشورا، حجت‌الاسلام سید‌مهدی خاموشی به زودی با حکمی از سوی سید‌عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه منصوب می‌شود.

«سیدمهدی خاموشی» ۵۶ ساله متولد ۱۳۴۱، تهران رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی و هم‌اکنون عضو هیأت امنای این سازمان است.

وی دارای مدرک تحصیلی دکترای فقه و حقوق جزا از مدرسه عالی شهید مطهری است و سابقه ۱۵ سال تدریس خارج فقه و اصول حوزه علمیه و تحصیلات حوزوی از سال ۱۳۶۰ بخشی از فعالیت‌های او است.

خاموشی سال ۱۳۸۰ طی حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان رئیس سازمان تبلیغات منصوب شد و تا سال ۱۳۹۷ به مدت ۱۷ سال عهده‌دار این مسؤولیت بود.

عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت در شورای فرهنگی عمومی، عضویت در هیأت امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مدیریت آموزش متوسطه مدرسه عالی شهید مطهری اجرای طرح دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی، عضویت در هیأت علمی دانشگاه و تدریس از جمله دیگر فعالیت‌های حجت‌الاسلام خاموشی است.

از سال ۱۳۸۸ تا هم‌اکنون حجت‌الاسلام علی محمدی سیرت، ریاست این سازمان را برعهده دارد و طی ۹ سال مسؤولیت در این سازمان، تلاش‌های زیادی در راستای احیای موقوفات، ترویج فرهنگ وقف و رونق بقاع متبرکه و آستان امامزادگان کشور داشت.

به گزارش عاشورا، سازمان اوقاف و امور خیریه متولی اداره موقوفات فاقد متولی و یا موقوفاتی است که از سوی واقف اداره آن برعهده این سازمان قرار داده شده است. همچنین پرداختن به امور خیریه و عام‌المنفعه و مؤسسات خیریه وابسته به این سازمان از دیگر مأموریت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است.

رسیدگی به امور بقاع متبرکه و رونق و احیای فیزیکی و محتوایی آستان امامزادگان سراسر کشور از دیگر مأموریت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است.

برگزاری مسابقات قرآن کریم در سطوح شهرستان، استان، کشور و بین‌المللی از دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف است که همه ساله با برنامه‌ریزی منظمی انجام می‌شود، همچنین نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور‌های مختلف توسط سازمان اوقاف و امور خیریه اعزام و حمایت می‌شوند.

 

ارسال نظر