وحدت اسلامی از دیدگاه قرآن و عترت" به قلم آیت الله حکیم منتشر شد

کتاب "وحدت اسلامی از دیدگاه قرآن و عترت" به قلم آیت الله سید محمدباقر حکیم(ره) و ترجمه دکترعبدالهادی فقهی زاده از سوی موسسه بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری عاشورا ـ کتاب "وحدت اسلامی از دیدگاه قرآن و عترت" به قلم آیت الله «سید محمدباقر حکیم(ره)» و ترجمه «عبدالهادی فقهی‌زاده» از سوی مؤسسه بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

عنوان عربی اثر حاضر، "الوحده الاسلامیه من منظور الثقلین" است که به قلم شهید آیت الله سیدمحمدباقر حکیم (ره) نگاشته شده است. نویسنده با نیم نگاهی به تحولات معاصر، به موضوع خطیر وحدت اسلامی از منظر قرآن و عترت نگریسته است.

واقع‌نگری و دردمندی، ویژگی‌هایی است که در تحلیل‌های کتاب حاضر به چشم می‌خورد و نشان می‌دهد مؤلف معتقدانه و به مثابه ضرورتی دیرپا به موضوع وحدت اسلامی نگریسته است.

همچنین دو نوشتار دیگر به ترجمه کتاب پیوست شده است که هر دو در حوزه‌های مربوط به موضوع وحدت اسلامی و تقریب است؛ یکی "مبانی نظری مدارای دینی در تقابل با افراطی‌گری در قرآن کریم" و دیگری "اصول تقریب میان شیعه و اهل سنت" که متن اصلی آن ها سال‌ها پیش در مصر به چاپ رسیده است.

این کتاب در ۲۵۶ صفحه منتشر شده و علاقه‌مندان جهت خرید و سفارش آنلاین می‌توانند به نشانی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.


 

ارسال نظر