جشنواره تلاوت‌های مجلسی بین‌المللی می‌شود

جشنواره تلاوت‌های مجلسی امسال کار خود را به صورت گسترده آغاز کرده و بخش‌های مختلفی نظیر بانوان، حفظ کل، ترتیل و نوجوانان به آن افزوده شده است. این جشنواره امسال بخش مهمی را برگزار خواهد کرد که آن هم بخش بین‌الملل است.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره تلاوت‌های مجلسی امسال کار خود را به صورت گسترده آغاز کرده و بخش‌های مختلفی نظیر بانوان، حفظ کل، ترتیل و نوجوانان به آن افزوده شده است. این جشنواره امسال بخش مهمی را برگزار خواهد کرد که آن هم بخش بین‌الملل است.

افزایش بخش‌های مختلف به جشنواره

داود جعفری دبیر جشنواره تلاوت‌های مجلسی به فارس گفت: امسال جشنواره به دلیل استقبال بالای علاقه‌مندان گسترش یافت و چند بخش به جشنواره افزوده شد. به لطف خدا تا اینجای کار برنامه‌ها به صورت مطلوب پیشرفته و خیران هم حامی ما بوده‌اند.

برگزاری مجازی بخش بین‌الملل با توجه به شیوع کرونا

وی ادامه داد: در ادامه تحولات جشنواره تلاوت‌های مجلسی به فکر برگزاری بخش بین‌الملل افتادیم و در این زمینه برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفت. در این زمینه مقرر شد با توجه به شیوع کرونا به وسیله فضای مجازی بخش بین‌الملل را فعال کنیم و به این صورت شناسایی قاریان خوشخوان در کشور‌های مختلف و دعوت از آنها آغاز شد.

استقبال جالب قاریان خارجی از بخش بین‌الملل

جعفری افزود: فراخوان جشنواره به زبان عربی از طریق چهره‌های مختلف قرآنی در کشور‌های مختلف منتشر شد و با وجود بی‌سابقه بودن چنین جشنواره‌ای با استقبال بالای مخاطبان مواجه شدیم تا جایی که حدود ۱۵۰ اثر از کشور‌های مختلف به دست ما رسید. حتی با وجود اعلام محدویت سنی برخی خارج از شرایط اعلام شده آثار فرستادند و از برخی کشور‌ها بانوان قاری هم برای حضور در جشنواره ثبت‌نام کردند.

دبیر جشنواره تلاوت‌های مجلسی با اشاره به پایان مهلت شرکت در بخش بین‌الملل گفت: با پایان مهلت ارسال آثار کار بررسی آثار آغاز شده و جزئیات بیشتر در این خصوص و چگونگی برگزاری در آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

جشنواره‌ای که از یک حسینیه در تهران آغاز شد

به گزارش فارس جشنواره تلاوت‌های مجلسی سال ۱۳۹۴ کار خود را از حسینیه صاحب الزمانی (عج) تهران آغاز کرد و کم‌کم در سطح تهران و کشور گسترش یافت. این جشنواره امسال بخش‌های مختلفی را به جز تلاوت برگزار و مهم‌ترین اتفاق آن برگزاری بخش بین‌الملل است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر