توضیحات وزیر ارشاد درباره «گشایش زیارتی» و ارز تخصیص یافته به زیارت

وزیر ارشاد با اشاره به اینگه گشایش زیارتی به معنای تحقق سفرهای زیارتی ارزان و آسان است، گفت: با توجه به برپایی جلسه شورای عالی حج در روزهای آینده، پیش‌بینی می‌کنم تا پایان امسال شاهد گشایش زیارتی باشیم.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو این خبرگزاری درباره گشایش در امور زیارتی اظهار داشت: گشایش زیارتی به معنای سفرهای ارزان و آسان زیارتی برای اقشار مختلف جامعه و جلوگیری از نوسان قیمت در این سفرها و همچنین توسعه زیارت در کشور است که البته در مرحله نخست به موضوع سفر عتبات پرداخته می‌شود.

گشایش در امور زیارتی تا پایان امسال

وی درباره زمان تحقق گشایش در امور سفرهای زیارتی با توجه به نوسان نرخ ارز و مشکلات اعزام‌های عتبات افزود: پیش‌بینی می‌کنم با توجه به برپایی جلسه شورای عالی حج در روزهای آینده، تا پایان امسال شاهد گشایش در حوزه زیارتی باشیم. 

نرخ ارز اختصاص یافته دولت به سفر عتبات چقدر است؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که نرخ ارز اختصاص یافته به سفرهای زیارتی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است یا بیش‌تر گفت: با توجه به نوسان نرخ ارز، دولت ارز با قیمت مناسبی به سفر عتبات تخصیص داده است که قیمت آن را تا زمانی که محقق نشود، اعلام نمی‌کنم. 

به گزارش فارس، وزیر ارشاد در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان حج و زیارت به گشایش در امور زیارتی اشاره کرده و پیش از این هم از بسته حمایتی دولت از سفرهای زیارتی خبر داده بود. (اینجا و اینجا بخوانید)

پایان پیام/

 

 

ارسال نظر