امر راهبری و رسیدن به قله از طریق نرم افزار امامت مسجد به امامت محله و امامت میانی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی مسجد گفت: امر راهبری و رسیدن به قله از طریق نرم افزار امامت مسجد به امامت محله و امامت میانی است.

به گزارش عاشورا نیوز ، مدیر کل تبلیغات اسلامی با یادآوری 30 مرداد ماه روز جهانی مسجد با بیان اهمیت کارکردهای مساجد درصدر اسلام وامتداد آن پیروزی انقلاب اسلامی، گفت : کارکردهای مساجد ضمن تقویت باورهای دینی و اعتقادی ، سرچشمه و کانون نشر خوبی ها و امید و محور حل مسائل محله  در جامعه محسوب می شوند

حجت الاسلام شریف تبار به مساجد طراز انقلاب اشاره کرد و افزود : تعاریفی که بعد از انقلاب در بیان امامین انقلاب اسلامی به آن اشاره شده است ، زمینه های رشد فعالیت ها را در مساجد فراهم نموده است تا جایی که تقریبا محور همه فعالیت ها در مساجد بود.

وی به فرمایشات امام (ره ) درخصوص مساجد نیز اشاره کرد و بیان داشت : امام خمینی ره مساجد را به عنوان پایگاهی برای تجمع نیروهای مومن و انقلابی و سنگری برای تقویت ارزشهای دینی و انقلابی عنوان کردند و در بعد از انقلاب تقریبا همه امور اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی در مساجد مطرح و حل و فصل می شد .

عضو شورای فرهنگی عمومی مازندران ، دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد مساجد را استمرار حرکت و مسیر امام خمینی ، دانست و خاطر نشان ساخت : دهه 70 دهه شکوفایی و اوج فعالیت های مساجد با رویکرد علمی ، فرهنگی ، هنری و اجتماعی بود .

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به افزایش تعداد مساجد در استان مازندران اشاره و بیان کرد : بعد از انقلاب مساجد کارکرد آموزشی ، تربیتی نیز پیدا کردند و به تعبیری میتوان گفت، امروزه باید مساجد را قرارگاه فرهنگی و اجتماعی  در شهرها و روستاها و محلات قرار دهیم.

حجت الاسلام شریف تبار در ادامه بیان داشت : در بسیاری از مساجد محلی و روستایی ، با محوریت امامان محله ، به امور  و مشکلات مردم رسیدگی می شود و در این خصوص توفیقات بسیاری هم به دست آمد که نشاندهنده اراده مردمی برای محور قرار دادن مساجد است .

این مسئول فرهنگی استان مازندران ، به کارکردهای اجتماعی مساجد در مناطق آسیب اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : در محلات و مناطق آسیب با حضور مبلغین و همکاری بسیج و مردم ، پایگاه های قرآنی ، هیئات مذهبی و موسسات فرهنگی ایجاد شد و پیرو آن ، آسیب های اجتماعی در ان مناطق به حداقل رسید .

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری مساجد محلی برای ارتقای باورهای اعتقادی و دینی ، بصیرت افزایی و پایگاهی برای خودسازی ، انسان سازی ، محلی برای زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی است و فعالیت های آن فقط معطوف به یک بعد نیست .

 

حجت الاسلام شریف تبار در پایان افزد: آنچه که امروز ضروری و مهم به نظر می رسد امر راهبری و رسیدن به قله از طریق نرم افزار امامت و ارتقای امامت مسجد به امامت محله وامامت میانی است.

 

ارسال نظر