حاج قاسم «معبرگشای» اربعین/ «هرمزگان» معین بازسازی حرم حضرت زینب(س) می‌شود

نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان در عراق از عقد تقاهم‌نامه بازسازی حرم حضرت زینب(س) توسط این استان در هفته آتی خبر داد.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس ، وحید جابری صبح امروز در نشست هماهنگی ستاد مردمی اربعین این شهرستان اظهار داشت: اعزام زائران و مواکب به عراق فعلا مقدور نیست.

وی افزود: هرمزگان به عنوان استان معین بازسازی حرم مطهر حضرت زینب(س) در سوریه مشخص شده و تفاهم نامه آن نیز طی هفته آتی به امضاء خواهد رسید.

نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان در عراق تصریح کرد: امیدواریم این خبر بتواند تا حدودی مرهمی بر اندوه دل‌های جاماندگان اربعین حسینی در این استان شود.

جابری افزود: مسقف کردن حرم مطهر و گنبد شریف حضرت زینب (س) از جمله پروژه‌هایی است که هرمزگان عهده‌دار آن خواهد شد و با مشارک مردمی امر بازسازی انجام می‌شود.

وی با اشاره به دیدار سال گذشته مواکب عراقی با رهبر معظم انقلاب، گفت: در آن نشست یکی از حاضران بیان کرد که دیگر مسیر کربلا و اربعین حسینی برای همیشه باز شده اما فرد دیگری اظهار داشت این مسیر تا زمان حضور حاج قاسم باز خواهد بود.

 نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان در عراق بیان کرد: امروز که از وجود سردار دلها و حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی محروم مانده‌ایم می‌توان معنای آن جملات را عمیقا درک کرد.

جابری خاطرنشان کرد: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را حقیقتا می‌توان معبرگشای مسیر عشق و اربعین حسینی دانست.


 

ارسال نظر