به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در گردهمایی لبیک‌گویان ولایت که امروز به صورت ویدئوکنفرانسی در ستاد ناجا برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی (ع) هستیم و خداوند را شاکریم که توفیقی نصیب ما شد تا این مراسم را به یاد اربعین سال‌های گذشته آقا اباعبدالله الحسین (ع) برگزار و از دست‌اندرکاران برگزاری اربعین حسینی (ع) در ناجا تقدیر و تشکر کنیم.

وی با اشاره به هدف برگزاری این گردهمایی افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از آن توفیق خدمتگزاری به زائران آقا ابا عبدالله الحسین (ع) را نداشتیم؛ از این رو با برگزاری این مراسم به یاد آن روز‌ها خلاء به وجود آمده را جبران می‌کنیم.

فرمانده ناجا عنوان کرد: برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) یک کار بزرگ و منشأ خیر و برکت برای نیروی انتظامی بود؛ در این ایام حدود ۳۰ هزار نفر از همکاران ما در مرز‌های مهران، شلمچه، چذابه و خسروی حضور داشتند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: با وجود سختی‌های بسیار و پاسخگویی به مراجعه کنندگان در مرز‌ها همکاران ما خستگی‌ناپذیر بودند و حتی به ماندن و خدمت‌رسانی بیشتر به زائران حسینی تمایل داشتند.

سردار اشتری ادامه داد: در ایام برگزاری اربعین حسینی (ع) فرماندهان استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان و معاونان آن‌ها همچنین مجموعه معاونت اجتماعی ناجا، بهداری، آگاهی، پلیس راهور و فتا، پلیس پیشگیری، هوا ناجا، یگان ویژه، مرزبانی و… حضور فعال و موثر داشتند.

اربعین حسینی (ع) یادآور دوران دفاع مقدس است
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تأکید بر اینکه ایام اربعین یادآور دوران دفاع مقدس است، گفت: ان‌شاءالله با ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس در کشور مجدد بتوانیم اربعین حسینی را همچون سال‌های گذشته برگزار و خدمتگزار زائران گرانقدر باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: سال گذشته پس از پایان مراسم اربعین حسینی (ع) مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز فرمودند ـ«اربعین هم الحمدلله خیلی خوب برگزار شد و ناجا با این جمعیت عظیم خیلی خوب از عهده کار برآمد»؛ ایشان همچنین فرمودند «شما کنترل زائران و تسهیل در تردد آنان را خوب انجام دادید».

سردار اشتری عنوان کرد: جلوه‌های اخلاق، ایثارگری و معنویت در ایام اربعین مشهود بود و باید از این مقطع درس بگیریم و نیرو‌های ما در این ایام به صورت جهادی، انقلابی، عاشقانه و تمام وقت به مردم خدمت رسانی کنند.

برخورد قاطعانه با مخلان نظم و امنیت، عبادت است
وی با بیان اینکه تمامی وظایف و مأموریت‌ها در نیروی انتظامی براساس فرامین مقام عظمای ولایت انجام می‌شود، افزود: امروز نیروی انتظامی قاطعانه با مخلان نظم و امنیت برخورد می‌کند و این امر به نوعی عبادت است؛ بنابراین بایستی این‌گونه تصور کنیم، همان‌طور که خالصانه به عشق امام حسین (ع) در مرز‌ها به مردم خدمت‌رسانی می‌کنیم در طول سال نیز با شور و شعور حسینی انجام وظیفه کنیم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: همان‌طور که سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی فرمودند «ما ملت امام حسینیم»، بایستی ادامه دهنده راه امام حسین (ع) و یاران باوفایش باشیم؛ همه ما خدمت‌رسان مسلمان و غیرمسلمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم.

فرمانده ناجا در پایان تأکید کرد: ما با شهدا عهد بسته‌ایم و بایستی بر سرپیمان خود بمانیم و این را هم بدانیم که امروز پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در تداوم پیروی از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) است.


 

ارسال نظر