بزرگداشت سی‌ و‌ هشتمین سالگرد یک عارف برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد عروج آسمانی موحد کبیر و عارف عظیم‌الشان حاج سیدهاشم موسوی حداد روز ۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد عروج آسمانی موحد کبیر و عارف عظیم‌الشان حاج سیدهاشم موسوی حداد روز ۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور و سخنرانی دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، آیت‌الله محمدصالح کمیلی و حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی مطلق و مرثیه‌خوانی سیدمجید بنی‌فاطمه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

در این مراسم که روز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد، بناست از کتاب «حداد در آینه حداد» نیز رونمایی شود.

این مراسم به دلیل شرایط کرونایی با حضور محدود جمعیت برگزار می شود و بناست به صورت زنده از صفحات اینستاگرام komeily.ir و markaztohid.ir پخش زنده شود.

سیدهاشم موسوى حداد، عارف شیعى قرن چهاردهم و از شاگردان سیدعلی قاضی بود. او در کربلا و نجف به تحصیل علم پرداخت. از حداد، نوشته‌‌ای جز چند نامه باقی نمانده و نظریات و حالاتش در کتاب روح مجرد (نوشته شاگردش سید علامه محمدحسین طهرانی- بیان شده است. حداد از راه نعل‌‌بندی گذران زندگی می‌کرد.

ذکر غالب او یا صاحب الزمان بود و به اشعار فارسى شمس‌ مغربى، حافظ و مولوى و به اشعار شاعران غرب چون ابن فارض علاقه فراوان داشت. ملاقات مرحوم شهید مطهری با این عارف بزرگ‌ بسیار درس‌آموز است 

حداد در ۱۲ رمضان ۱۴۰۴ق/ ۲۱ خرداد ۱۳۶۳ شمسی در کربلا وفات یافت و در وادی‌الصفا کربلا به خاک سپرده ‌شد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر