خدمت به زائران امام رضا (ع) با کمک فضای مجازی/ از زیارت نیابتی تا غذای حضرتی

یکی از راه‌های خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران امام رئوف سامانه «رضوان» است که از این طریق خدماتی مانند، زیارت نیابتی، اسکان زائر، غذای متبرک، دیدن زنده حرم از راه دور، پاسخگویی به سؤالات و شبهات، دریافت نذورات و... به زائران و مجاوران ارائه می‌شود.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس، خدمت به عاشقان امام رئوف اتفاقی است که قرن‌ها در حرم و شهر مشهد رخ می‌دهد و خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) از دیرباز خدمات مختلفی از جمله اطعام، اسکان و... به زائران و مجاوران ارائه می‌کنند.

با رشد ارتباطات و فضای مجازی موضوع خدمت به زائران وارد فاز‌های جدیدی شده و استفاده از فضای مجازی کار شناسایی و ارائه خدمت را آسان‌تر کرده و اینگونه خدمات هم عادلانه‌تر به زائران ارائه می‌شود.

سامانه حرم مطهر امام رضا (ع) برای خدمت مجازی به زائران

یکی از راه‌های خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران امام رئوف سامانه «رضوان» است که از این طریق خدماتی مانند، زیارت نیابتی، اسکان زائر، غذای متبرک، دیدن زنده حرم از راه دور، پاسخگویی به سؤالات و شبهات، دریافت نذورات و... به زائران و مجاوران ارائه می‌شود که در ادامه به معرفی این خدمات می‌پردازیم.

مشاهده تصاویر زنده از روضه منوره و صحن‌های حرم

برنامه‌ای که زیباترین خدمت آن، امکان مشاهده تصاویر زنده از روضه منوزه و صحن‌هایحرم مطهر رضویاست تا دل‌ها روانه مشهدالرضا (ع) شود. اما در کنار این خدمت، رضوان برنامه‌های زیارتی، فرهنگی و رفاهی متعدد دیگری نیز به مخاطبان ارائه می‌کند.


پخش زنده از حرم

از درخواست زیارت نیابتی تا دریافت دعوت‌نامه مهمان‌سرای حضرت

نرم افزار «رضوان» یک برنامه کاربردی برای زائران حرم مطهر امام رضا (ع) است و علاقه‌مندان به برنامه‌ها و خدمات مذهبی می‌توانند با دریافت این اپلیکیشن از امکانات مختلفی بهره‌مند شوند.

این نرم‌افزار کاربردی ابتدا در سال ۹۷ و با هدف اولیه توزیع عادلانه دعوت‌نامه مهمان‌سرای حضرت راه‌اندازی شد اما به تدریج علاوه بر حفظ این خدمت و تداوم ارائه آن، خدمات مختلف دیگری نیز روی این بستر قرار گرفت. فهرست برنامه‌های روزانه حرم مطهر رضوی، راهنمای زائر و حرم‌شناسی، امکان درخواست زیارت نیابتی، نقشه حرم مطهر با امکان نمایش موقعیت زائر، آداب زیارت و ادعیه منتخب زیارت امام رضا (ع) و محتوایی برای آشنایی با بیشتر با سیره زندگی امام رضا (ع)، دریافت خدماتی مانند ویلچر در حرم از دیگر خدمات این برنامه کاربردی است.


زیارت نیابتی به نیابت از...

امکان پرداخت اینترنتی خیرات و نذورات

«رضوان» همچنین امکان پرداخت اینترنتی نذورات را برای زائران و مجاوران فراهم کرده است. کافی است وارد بخش «خیرات و نذورات» برنامه شوید و نحوه هزینه کرد نذر خود را انتخاب کنید. افطاری ساده، بسته‌های معیشتی، توسعه حرم، نذر عام، مهمانسرای حضرت، نذر فرش، چایخانه حضرت، کمک به ایتام و... بعد از آن مبلغ نذر را تعیین می‌کنید و برای انجام این کار خیر به درگاه بانکی هدایت خواهید شد.

مشاهده اطلاعات و ظرفیت لحظه‌ای پارکینگ‌های حرم مطهر

«رضوان» قابلیت‌ها و خدمات دیگری هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مشاهده اطلاعات پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر با امکان نمایش تعداد ظرفیت خالی در هر لحظه، نمایش موقعیت مجتمع‌ها و نمازخانه‌های میان راهی امام رضا (ع) و امکان تعریف گروه همراهان و تعیین محل و زمان برگشت از زیارت، ویدئوکلیپ‌های برگزیده، پاسخ به سؤالات دینی، شرکت در قرعه‌کشی جوایز متبرک حرم امام رضا (ع)، تقویم مناسبت‌ها و اوقات شرعی و نقشه شهرها اشاره کرد.

زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) می‌توانند با مراجعه به آدرس app.razavi.ir نرم افزار کاربردی «رضوان» را دریافت و روی تلفن همراه خود نصب کنند تا امکان بهره‌مندی از برنامه‌ها و خدمات زیارتی، فرهنگی و رفاهیآستان قدس رضویدر بستر مجازی را داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر