بررسی «خود، دیگری و خدا در اندیشه کیرکگور»

نشست نقد و بررسی کتاب «خود، دیگری و خدا در اندیشه کیرکگور» نوشته راضیه زینلی برگزار می‌شود.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری ایسنا، این نشست در روز سه‌شنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۱ صبح با حضور مسعود صادقی، مسعود زنجانی، محمود مقدسی و نویسنده کتاب به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

در معرفی کتاب «خود، دیگری و خدا در اندیشه کیرکگور» عنوان شده است: بارزترین ویژگی فلسفه کیرکگور توجه به انسان منفرد و متعین است. انسانی که صرفاً مفهومی کلی نیست، بلکه فردی است منفرد با همه خوشی‌ها و ناخوشی‌هایش، اضطراب‌ها و آسودگی‌هایش و همه ابعاد ملموس و آمیخته با زندگی واقعی هر روزه. پرداختن به انسان منفرد جز در سایه تبیین مفهوم خود و نسبتی که خود با غیر خود برقرار می‌کند، میسر نمی‌شود. از همین روی بخش مهمی از فلسفه کیرکگور به تأمل در این مفاهیم و نسبت‌ها اختصاص دارد.
به تازگی کتاب «خود، دیگری و خدا در اندیشه کیرکگور» نوشته دکتر راضیه زینلی به همت نشر آن‌سو منتشرشده است. این اثر در کار بیان و تبیین سه مفهوم کلیدی «خود»، «دیگری» و «خدا» در اندیشه این فیلسوف دانمارکی است تا از این رهگذر درکی عمیق‌تر درباب فلسفه او و موضوع تفرد انسانی در اگزیستانسیالیسم به دست دهد. بررسی و نقد نظریات برخی از شارحان فلسفه کیرکگور در این اثر چشم‌اندازی مناسب از بحث را مقابل پژوهشگران قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر